wikicommons / fot. Jason Persse

Dr. Dre zarobił fortunę na sprzedaży praw do swojej muzyki


12 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Dr. Dre zdecydował się na sprzedaż praw do katalogów ze swoją muzyką. Wśród nich znajduje się m.in. płyta The Chronic. Na ile wyceniono jego muzykę?

Ile warte jest The Chronic?

Coraz częstszą praktyką wśród artystów jest rezygnacja z tantiemów i sprzedaż praw do swojej muzyki. Zdecydował się na to także Dr. Dre, który zgarnął astronomiczną kwotę 200 milionów dolarów od Universal Music Group (UMG) i Shamrock Capital za swój katalog. Znalazł się w nim między innymi legendarny album The Chronic, udział Dre na albumach legendarnego N.W.A., a także w jego współpracach z Kendrickiem Lamarem. Na podobny ruch w ostatnich miesiącach zdecydowali się także m.in. Bob Dylan, czy Bruce Springsteen, a ze świata rapowego Future.

N.W.A. – Straight Outta Compton

Dr. Dre i Snoop Dogg z albumem po 30 latach

Jednocześnie Dr. Dre nie zbacza ze swojej muzycznej drogi, na której w swojej karierze przeciął się z wieloma artystami. Gdy w 1993 wraz ze Snoop Doggiem wydawali niezwykle ciepło przyjęty album Doggystyle, prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że to będzie ich ostatnia wspólna płyta na następne 30 lat. Pomimo wielu współprac m.in. na płytach producenckich Dre, jak chociażby w legendarnym utworze Still D.R.E., na album w całości stworzony przez obu artystów przyszło nam czekać trzy dekady. Oczekiwanie jednak zakończy się za sprawą albumu Missionary, którego powstawanie oficjalnie potwierdził Snoop Dogg w podcaście K[no]w Mercy. Nie znamy jeszcze żadnych jej szczegółów, jednak już samo potwierdzenie jego powstawania stanowi nie lada gratkę dla fanów tego klasycznego duetu.

Dr. Dre zdecydował się na sprzedaż praw do katalogów ze swoją muzyką. Wśród nich znajduje się m.in. płyta The Chronic. Na ile wyceniono jego muzykę? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →