kadr z klipu do utworu „Honest"

Justin Bieber o krok od sprzedaży praw do swojej muzyki za ogromną kwotę


23 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Justin Bieber jest bliski sprzedaży praw do swojej muzyki firmie Blackstone Inc. W katalogu znajdują się takie hity jak Baby czy Love Yourself.

Prawa do muzyki zabezpieczeniem

Sprzedaż praw do muzyki jest jednym z częstszych zabiegów stosowanych szczególnie przez starszych artystów. Firma nabywająca je przejmuje wszelkie przychody z utworów znajdujących się w zakupionym przez nich katalogu. W dobie streamingu uważa się muzykę starszych wykonawców za bezpieczną inwestycję, a dla nich z kolei jest zabezpieczeniem finansowym. Dużo większe ryzyko stanowią utwory młodszych artystów, które nie zostały jeszcze poddane próbie czasu. Mimo tego również takie katalogi mają swoich nabywców. Firma Blackstone Inc. nabyła niedawno utwory Justina Timberlake’a za ponad 100 milionów dolarów, a teraz są o krok od domknięcia opiewającej na 200 milionów dolarów transakcji z Justinem Bieberem. W jej ramach przejęliby prawa do takich hitów, jak Baby, Love Yourself, czy Stay. Zdaje się, że Kanadyjczyk decyduje się na ten ruch w związku ze swoimi problemami zdrowotnymi. Jak myślicie, czy jego muzyka będzie długowieczna jak ta od Boba Dylana czy Bruce’a Springsteena, a Blackstone Inc. opłaci się ta decyzja?

Justin Bieber – Love Yourself

Problemy zdrowotne wokalisty

W czerwcu 2022 roku Justin Bieber przekazał swoim fanom trudną wiadomość dotyczącą jego stanu zdrowia. Kanadyjski wokalista zmaga się z paraliżem twarzy wywołanym przez Zespół Ramsaya Hunta, który uniemożliwia mu koncertowanie. Jego ostatnia trasa The Justice World Tour zaplanowana początkowo z występami aż do marca 2023 roku była kilkukrotnie przerywana i wznawiana, aż w końcu Justin przyznał, że musi ją zawiesić na czas nieokreślony. Od września fani nie dostali żadnych nowych informacji w tej sprawie.

Justin Bieber jest bliski sprzedaży praw do swojej muzyki firmie Blackstone Inc. W katalogu znajdują się takie hity jak Baby czy Love Yourself. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →