via Queen Photo Archive

Queen wyda nowy utwór z… Freddiem Mercurym


07 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Queen poinformował, że za kilka miesięcy wyda nowy utwór z wokalami Freddiego Mercury’ego. Brytyjczycy wykorzystali archiwalne nagrania.

Queen u królowej

Czwartego czerwca grupa Queen oraz Adam Lambert, pełniący rolę wokalisty zespołu, wystąpili na Platynowym Jubileuszu królowej Elżbiety II. Jak się okazało, poza wyjątkowym koncertem, gitarzysta Brian May i perkusista Roger Taylor zapowiedzieli, że już we wrześniu usłyszymy nowy-stary, nigdy dotąd nie publikowany kawałek.

Odnaleźliśmy małą perełkę od Freddiego, o której nieco zapomnieliśmy. Utwór jest wspaniały. To prawdziwe odkrycie. Pochodzi z sesji nagraniowych płyty The Miracle. Myślę, że ukaże się we wrześniu.

Piosenka w zasadzie ukrywała się na widoku. Przejrzeliśmy ten materiał wiele razy i byliśmy pewni, że nie uda się już go uratować. Kiedy jednak ciągle do niego wracaliśmy okazało się, że nasza wspaniała ekipa realizatorów może z tym zrobić parę rzeczy. To było jak zszywanie ze sobą poszczególnych elementów, ale wyszedł z tego piękny, poruszający utwór.

mówił Brian May

Odnalezione nagrania z The Miracle

Krążek The Miracle to trzynasta długogrająca studyjna płyta w repertuarze Queen. Album ukazał się 22 maja 1989 roku. Znajdują się na nim takie utwory, jak The Miracle, I Want It All czy The Invisible Man. Według Freddiego, zespół zarejestrował na płytę trzydzieści utworów więc we wrześniu prawdopodobnie usłyszymy któryś z nich.

Wydawnictwo było przedostatnią płytą Queen wydaną za życia Freddiego Mercury’ego. Zespół w składzie Mercury, May, Taylor, Deacon nagrał jeszcze krążek Innuendo, z którego pochodzą takie kompozycje, jak The Show Must Go On, Innuendo czy I Can’t Live With You. Płyta ukazała się w lutym 1991 roku. Dziewięć miesięcy później Mercury zmarł.

Queen wydało pośmiertne kompozycje Mercury’ego już w 1995 roku na płycie Made In Heaven. Obecnie zespół kontynuuje trasy koncertowe z Adamem Lambertem, który gra z Queen już od 2011 roku.

Queen – The Invisible Man

Zespół Queen poinformował, że za kilka miesięcy wyda nowy utwór z wokalami Freddiego Mercury’ego. Brytyjczycy wykorzystali archiwalne nagrania. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Queen u królowej Czwartego czerwca grupa […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →