fot. Facebook/Years & Years

Years & Years w queerowej kolaboracji z Lady Gagą


22 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Years & Years niedawno przekształcił się w solowy projekt wokalisty zespołu – Olly’ego Alexandra. Wokalista udzielił się na specjalnym wydaniu albumu Lady Gagi, Born This Way, który w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny. Artysta wykonał utwór The Edge of Glory – posłuchajcie!

Nowy rozdział dla Years & Years

Brytyjski zespół właściwie od początku kojarzony był głównie z postacią Olly’ego Alexandra, charyzmatycznego wokalisty oraz lidera grupy. Obecnie artysta samodzielnie działa w projekcie – pozostał przy nazwie Years & Years i pod pseudonimem dobrze już znanym fanom, przygotowuje się do wydania nowego materiału.

Po świetnym, popowym albumie Communion oraz wydaniu koncepcyjnego krążka Palo Santo, oczekiwania względem muzyka z pewnością były wysokie. Singiel Starstruck moim zdaniem nieco zaniżył loty – jasne, noga chodziła, ale zabrakło w nim… może odrobiny zaangażowania? Sama piosenka oraz jej remixy jest niezła, ale kolana się pode mną ugięły dopiero, gdy ukazała się akustyczna wersja utworu.

Wciąż więc czekam, aż solówka Olly’ego hitnie z pełną mocą, a tymczasem napawam się niezwykle satysfakcjonującymi współpracami. Najpierw, z sir Eltonem Johnem, z którym wokalista wykonał utwór It’s A Sin z repertuaru Pet Shop Boys, będący jednocześnie promocyjnym kawałkiem serialu o tym samym tytule, a teraz – poniekąd, z Lady Gagą. Cover utworu The Edge of Glory w wykonaniu brytyjskiego wokalisty ukaże się na reedycji albumu Born This Way z okazji 10-lecia płyty.

Przeczytaj: Zagubieni chłopcy z Londynu – recenzja serialu „It’s A Sin

Years & Years Lady Gaga Born This Way Edge Of Glory
Facebook/Years & Years

Ikoniczne colabo queerowych ikon

Premiera owego specjalnego wydania płyty Born This Way została zapowiedziana na ten piątek, 25 czerwca. Oczywiście, nie bez przyczyny. Czerwiec to przecież hucznie obchodzony na całym świecie pride month. Lady Gaga od dawna wspiera społeczność LGBTQ+, a sam Olly Alexander prócz tego, że jest zadeklarowanym gejem, to również działającym aktywistą.

Współpraca tej dwójki przysparza więc olbrzymiej dawki emocji i naprawdę świetnie móc się dowiedzieć, że Years & Years będzie mieć swój udział w tworzeniu nowego kawałka queerowej historii.

Gadżety i merch związany z reedycją albumu Born This Way wciąż można zamawiać na oficjalnej stronie Lady Gagi.

Przeczytaj: TOP 10 queerowych albumów – świętujemy pride month

Kiedy Lady Gaga poprosiła mnie o przerobienie jej kultowego utworu The Edge of Glory na rocznicowe wydanie Born This Way, powiedziałem O MATKO, a moje ręce wzbiły się do góry z radości. Tak się cieszę, że mogłem być częścią tego i mam nadzieję, że spodoba się Wam ta wersja. Bardzo podobała mi się praca nad tym projektem.

– napisał Olly Alexander

Years & Years – The Edge of Glory (From Born This Way Reimagined)

Years & Years niedawno przekształcił się w solowy projekt wokalisty zespołu – Olly’ego Alexandra. Wokalista udzielił się na specjalnym wydaniu albumu Lady Gagi, Born This Way, który w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny. Artysta wykonał utwór The Edge of Glory – posłuchajcie! Nowy rozdział dla Years & Years Brytyjski zespół właściwie od początku kojarzony był […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →