Wokalista Years&Years murem za polską społecznością LGBT+


12 sierpnia 2020

Podziel się newsem:

Olly Alexander, znany przede wszystkim jako frontman popowego składu Years&Years, na swoim Twitterze wzywa do protestowania przeciwko prześladowaniu osób LGBT+ w Polsce.

Reklama

Olly Alexander mówi: podpisz petycję!

Stanowisko Olly’ego Alexandra z Years & Years wobec praw społeczności LGBT+ nie jest żadną tajemnicą. Sam Olly jest homoseksualistą, a jego muzyka i sposób wykonywania jej na scenie, również są jedną z wielu form podejmowania się przez niego queerowego aktywizmu. Podczas koncertów Years & Years tęczowe flagi powiewają z trybun. Można je wypatrzeć na płycie, lądują także na scenie, a Olly nie odżegnuje się od tego symbolu. Przeciwnie – wspiera, mówi o miłości, szacunku, o tym, że osoby LGBT+ wcale nie są osamotnione.

Podczas swojego występu w The Voice Of Poland w 2018 roku, artysta pojawił się w tęczowym outficie. Oczywiście nieprzypadkowo. Tym razem także nie pozostał głuchy na wydarzenia w Polsce i zabrał głos. Powiedział krótko, ale dosadnie: „podpisz petycję, pomóż im”.

Olly Alexander podczas Glastonbury 2016

Kochamy was Polska

Olly Alexander nie pozostaje obojętny na dramatyczne sytuacje, które ostatnio dzieją się w Polsce. W ramach solidarności, wykorzystał swoją popularność, by zwrócić uwagę na niesprawiedliwość dotykającą osoby nieheteronormatywne. Wykonał krok, na który nie odważyło się wielu polskich artystów, czy polityków.

Jego wpis na Twitterze stał się symbolicznym wołaniem o pomoc. Nie tylko dla gejów, lesbijek, bi i transseksualistów, ale również dla osób, które nie należą do tego grona, ale się z nim utożsamiają, wspierają, walczą i protestują. To właśnie do nich wszystkich Olly Alexander skierował swoje słowa: „Kochamy was Polska”.

Olly Alexander z RiGCzem

Tak skomentowano by to na wszelkich facebookowych grupach. Wokalista Years & Years zaliczył RIGCz, a swoim tweetem jasno zadeklarował solidarność wobec społeczności LGBT+ nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Z jednej strony, to tylko internetowy wpis, lecz z drugiej świadomość, że odbywające się protesty, marsze i demonstracje wcale nie są pozbawione sensu. Tęczowych ludzi widać i wbrew pozorom, nie zostają pozostawieni sami sobie. Dziś wspiera ich Olly Alexander, kto zrobi to jutro?

Years & Years na początku tego roku wydali utwór Dreamland wspólnie z zespołem Pet Shop Boys, którego wokalista, Neil Tennant również ujawnił się jako homoseksualista. Więcej o tej kooperacji można przeczytać tutaj.

Olly Alexander, znany przede wszystkim jako frontman popowego składu Years&Years, na swoim Twitterze wzywa do protestowania przeciwko prześladowaniu osób LGBT+ w Polsce. Olly Alexander mówi: podpisz petycję! Stanowisko Olly’ego Alexandra z Years & Years wobec praw społeczności LGBT+ nie jest żadną tajemnicą. Sam Olly jest homoseksualistą, a jego muzyka i sposób wykonywania jej na scenie, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.