fot. Adrianna Bochenek/Agencja Wyborcza.pl

LGBT – nie podczas mistrzostw świata. Katar ostro przeciwko tęczowym flagom


20 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Katar, jako gospodarz tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, zakazał w całym kraju tęczowych flag oraz symboli społeczności LGBT, co kłóci się z polityką FIFY.

LGBT: widoczni, legalni, ale tylko podczas mundialu

Już tej zimy w Katarze odbędą się XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Tegoroczny mundial będzie szczególnym turniejem – pierwszym rozegranym na Bliskim Wschodzie oraz pierwszym w kraju islamskim. Wybór państwa, które w 2022 roku będzie pełnić rolę gospodarza, nie obył się bez kontrowersji. Chęć organizacji turnieju wyraziły również Australia, Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone. Dziennikarze z France Football twierdzą, że władze Kataru drogą łapówek kupili sobie do tego prawo.

Generał dywizji Abdulaziz Abdullah Al Ansari podał, że osoby LGBT od 21 listopada do 18 grudnia są równie mile widziani na meczach, jak pozostali kibice. Owe słowa padły z błogosławieństwem władz Kataru, w którym… homoseksualizm jest zakazany.

Tymczasem FIFA z okazji pride month, jak wiele innych korporacji, zmieniła swoje zdjęcia profilowe w serwisach społecznościowych, dodając do nich tęczowe akcenty.

Mundial w Katarze będzie świętem jedności i różnorodności

– ogłosiła FIFA.

W związku z ich oświadczeniem na federację spadła ogromna krytyka względem organizacji flagowego i prestiżowego wydarzenia w kraju, który nie uznaje praw człowieka.

Przeczytaj: Moje Rytmy #62: thekayetan staje w obronie społeczności LGBTQIA+

Katar Mistrzostwa Świata w piłce nożnej LGBT
fot. Mercedes Mehling/Unsplash

Katar idzie o krok dalej

Organizatorzy, mimo początkowych obietnic, ostatecznie wprowadzili zakaz tęczowych flag oraz innej symboliki związanej ze społecznością LGBT.

Tęczowe flagi będą odbierane kibicom podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Nie będzie to traktowane jako łamanie praw społeczności LGBTQ, wręcz przeciwnie – jako przeciwdziałanie potencjalnym atakom ze strony innych fanów

– poinformowali organizatorzy turnieju.

Ponadto we wszystkich miastach w Katarze, w których będą odbywały się mecze mistrzostw świata, stanęły billboardy anty-LGBT. Władze państwa poinformowały, że podczas wydarzenia nie będą tolerować żadnych demonstracji ani protestów.

Katar Mistrzostwa Świata w piłce nożnej LGBT
fot. billboardy w Katarze

Katar, jako gospodarz tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, zakazał w całym kraju tęczowych flag oraz symboli społeczności LGBT, co kłóci się z polityką FIFY. Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny stadion i zagrał na […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →