Wujaszek Wania”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” i inne. Zobaczcie, co w weekend słychać w teatrze


23 września 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Teatr wciąż pozostaje rozrywką uważaną za niesztampową, lecz coraz więcej osób przekonuje się, że równie dobrze można spędzić wieczór na spektaklu, co w kinie. Przywilejem jest opcja wyboru - serdecznie zachęcamy do sprawdzenia naszych teatralnych propozycji na najbliższy weekend.

Złota polska jesień to okres największego bumu na rynku sztuki. Artyści ogłaszają klubowe trasy koncertowe, a w teatrach rozpoczyna się nowy sezon. Co to oznacza dla publiczności? Szeroki wybór tytułów, możliwość wyłowienia nowych twarzy pośród aktorów, czy powtórkę dobrze przyjętych spektakli, które pozostały w repertuarze teatrów. Tym razem zapraszam Was do Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

27 września – Wujaszek Wania – Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana, Warszawa

Wujaszek Wania
 fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Godzina: 17:00
Obsada: Maciej Stuhr, Andrzej Seweryn, Magdalena Różczka, Karolina Gruszka, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Dariusz Chojnacki i inni
Czas trwania: 120 minut
Bilety: 30-50 zł, kup na ewejściówki.pl, sprzedaż wejściówek rozpocznie się 27.09 godz. 10:00

Wujaszek Wania to sztuka oparta na dramacie Czechowa i wyreżyserowana przez Ivana Wyrypajewa. Interpretacja sceniczna sprawia wrażenie, że do głosu dopuszczono samego autora i że to faktycznie jego oczami ogląda się perypetie dziejące się w wiejskiej posiadłości Wojnickich. To historia o minionej epoce i o ludziach, o których się zapomina opowiedziana uniwersalnym językiem teatru.


27 września – Stowarzyszenie Umarłych Poetów – Och Teatr, Warszawa

Och Teatr Stowarzyszenie Umarłych Poetów
fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Godzina: 17:00
Obsada: Wojciech Malajkat, Maciej Musiał, Maciej Musiałowski, Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Mirosław Kropielnicki i inni
Czas trwania: 110 minut
Bilety: 77-85 zł, kup na ewejsciowki.pl

Teatralna interpretacja kanoniczego już filmu Petera Weira o tym samym tytule. Do grona profesorów w szanowanej męskiej szkole z internatem dołącza młody nauczyciel języka angielskiego, którego niekonwencjonalne metody stanowczo stoją w sprzecznością z restrykcyjnymi zasadami placówki. Czy wychowankowie Johna Keatinga pójdą za głosem serca i rozwiną skrzydła w tajnym klubie literackim, czy też pochłonie ich zakurzony tradycjonalizm?

Sprawdź także inne wydarzenia teatralne w Warszawie


25-26 września – Wojna polsko-ruska – Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków

weekend w teatrze

Godzina: 25 września – godz. 19:00 | 26 września – godz. 20:00
Obsada: Agnieszka Kościelniak, Marta Konarska, Karolina Kazoń, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Marta Waldera, Natalia Strzelecka
Czas trwania: 90 minut
Bilety: 45-55 zł, kup na ewejsciowki.pl

Niesamowita adaptacja książki Doroty Masłowskiej, a więc tekstu ziejącego językowymi wygibasami, za którymi kryje się większość naszych ulubionych grzeszków. Na scenie historię opowiada grupa dziewcząt, z którymi losy splotły pierwszego polskiego rycerza ortalionu. Tekst zdążył się już zestarzeć, ale zestarzał się dobrze, ukazując tą rzeczywistość, którą znamy i choć nieco krzywo i nieco prześmiewczo – taką, jaką ona jest.

Sprawdź także inne wydarzenia teatralne w Krakowie


26 września – Kabaret Hrabi – ATM Scena na Bielanach, Wrocław

weekend w teatrze

Godzina: 17:00
Bilety: 80 zł, kup na ewejsciowki.pl

Kabaret Hrabi i Czesław Jakubiec w swoim najnowszym programie ARIACI biorą się za operę. Badania głoszą, że statystyczny Kowalski wybiera się do opery raz na 150 lat. Grupa stara się więc dowieść, że i ta rozrywka może być przyjemna, poruszająca, wywołać zarówno łzy, jak i śmiech.

Sprawdźcie również inne wydarzenia teatralne we Wrocławiu


Idę w Tango

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego wydarzenia teatralnego i nie tylko, w swoim mieście – pobierz aplikację Tango i bądź na bieżąco!

Tango – https://www.tangoapp.pl/

Tango Rytmy

zdjęcie główne: fot. Katarzyna Kural-Sadowska

Teatr wciąż pozostaje rozrywką uważaną za niesztampową, lecz coraz więcej osób przekonuje się, że równie dobrze można spędzić wieczór na spektaklu, co w kinie. Przywilejem jest opcja wyboru – serdecznie zachęcamy do sprawdzenia naszych teatralnych propozycji na najbliższy weekend. Złota polska jesień to okres największego bumu na rynku sztuki. Artyści ogłaszają klubowe trasy koncertowe, a […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.