fot. BTW photographers

WROsound powraca z kolejną edycją. Szykuje się weekend pełen wrażeń


06 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

WROsound 2022 już w lipcu zagości na placu przed wrocławskim Impartem. Jak zapowiadają organizatorzy, ich motto na ten rok brzmi “otwartość na wszystkich i wszystko”. To z kolei widać po line-upie imprezy. Kto wystąpi?

WROsound po raz kolejny przejmie Wrocław

WROsound już po raz kolejny zapewni nam solidną dawkę dobrej muzyki. Chociaż impreza jest na mapie Wrocławia już od 2008 roku, to jej outdoorowa forma obecna jest od roku 2018. Właśnie wtedy zmieniła się także data festiwalu: lato zastąpiło porę zimową. I chociaż pierwotnie na wrocławskim wydarzeniu występowali lokalni artyści, tak nastąpiła również otwartość na scenę ogólnopolską oraz międzynarodową. WROsound swoją obecnością zaszczycili między Michael Kiwanuka, SOHN czy ONUKA. Na scenie występowali również do tej pory Sokół, Tomasz Makowiecki, duet Syny, Król, KAMP!, schafter, Coals, Baasch czy Meek, Oh Why?.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym czekają na nas dwie sceny: główna oraz Tak Brzmi Wrocław, gdzie zaprezentują się lokalni artyści. Nie zabraknie także strefy przeznaczonej do realizacji najróżniejszych zajawek.

Dżungla w sercu miasta

WROsound to jednak nie tylko dobra muzyka i zabawa, ale również działania proekologiczne. Organizacji i realizacji wydarzenia towarzyszy idea less waste. Organizatorzy ograniczają plastik, przerabiają nośniki reklamowe na torby czy zapewniają dostęp do wody pitnej z kranu. Dostępny będzie także URBAN JUNGLE Market, czyli swoisty targ vintage, gdzie będzie można nabyć wyjątkowe vinyle i niepowtarzalne ubrania od kolekcjonerów i wystawców z całej Polski.

Z pandemii wyszliśmy (jak wszyscy) poobijani i z rejestracją trzymającą się na jedną śrubkę 🫠 Ale nasze motto na ten rok zakłada otwartość na… wszystko i wszystkich 😉

Będzie pogo, będą rapy, będą dreszcze od elektronicznych dźwięków, żywe instrumenty, charyzmatyczne wokale, świetne featy, local power i Słońce!

– piszą organizatorzy

WROsound 2022 – kto i kiedy?

Każdy w line-upie WROsound 2022 znajdzie coś dla siebie. Festiwal odbędzie się przed wrocławskim Impartem w dniach 15-16 lipca. W przekrojowym line-upie znaleźli się: raperka, tancerka i wokalistka Ryfa Ri, która zagra wraz ze swoim Elopolo Band, eklektyczna grupa NANGA, jeden z najgłośniejszych ubiegłorocznych debiutów, czyli Szczyl, który zagra z livebandem, elektroniczny duet RYSY, który wokalnie wesprą Justyna Święs i Michał Anioł, notoryczni debiutanci, czyli trio Niemoc, które wystąpi z Misią Furtak i Kachą Kowalską, 1/2 duetu Kiasmos ,czyli Janus Rasmussen, który przyjedzie z solowym materiałem. Headlinerami WROsound 2022 są: najgłośniejszy punk na scenie hip-hopowej i najbardziej punkowy raper, reprezentant Wrocławia Zdechły Osa oraz człowiek-orkiestra, który do szczęścia potrzebuje tylko swojego głosu, Australijczyk Dub FX, który wystąpi z saksofonistą Mr Woodnotem. To będzie gorący weekend we Wro. Z kim się widzimy?

WROsound powraca z kolejną edycją. Szykuje się weekend pełen wrażeń
fot. BTW photographers, grafika Magda Dzielińska

WROsound 2022 już w lipcu zagości na placu przed wrocławskim Impartem. Jak zapowiadają organizatorzy, ich motto na ten rok brzmi “otwartość na wszystkich i wszystko”. To z kolei widać po line-upie imprezy. Kto wystąpi? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →