kadr z teledysku do Matcha Latte

Wielki wysyp leaków. Do sieci trafiły niepublikowane numery m.in. Quebonafide, Kubana czy Szpaka


26 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Od kilkunastu godzin polski internet zalewa fala leaków utworów polskich raperów. Za wszystkim stoi kanał rowerek. Sprawdź szczegóły.

Quebonafide, a potem napięcie tylko rosło

Wszystko zaczęło się od leaku niepublikowanej jak dotąd zwrotki Quebonafide w serwisach YouTube oraz soundcloud na kanale, który jako pierwszy udostępnił, chociażby oryginalną wersję Benz-Dealera. Gdy nowa zwrotka została „ściągnięta” przez Step Records, zdawało się, że to koniec wycieków na dziś. Tak się jednak nie stało, a „zabawa” dopiero się rozpoczęła. Wszystko za sprawą innego kanału, rowerek, na który trafiło kilkadziesiąt leaków zwrotek i utworów, zarówno archiwalnych jak i brzmiących na nowsze. Kanał udostępnił materiały takich artystów jak Kuban, White, Żabson, Szpaku, Malik Montana, Young Igi, ReTo, Qry, Hodak, Beteo czy Zeamsone. Około godziny 2 w nocy kanał rowerek został usunięty, jednak powrócił na chwilę jako rowerek v2 umieszczając kolejne utwory by… znowu zostać zdjętym. Będziemy w tym poście aktualizować informacje dotyczące rozwoju sytuacji z leakami.

Coś przecieka

Leakowanie utworów w ostatnich miesiącach bardzo przybrało na sile. Przed „wielkim wyciekiem” sieci trafiło, chociażby Wszokusątesuki autorstwa Belmondo z dodatkową zwrotką Sentino, której nie ma w oryginale. Podobny los spotkał już wcześniej także Kubana, którego niepublikowany utwór Debiutant trafił na kanał młodyrafi, często udostępniający leaki twórczości m.in. Pikersa. Tego typu sytuacje są także nagminnym procederem w Stanach Zjednoczonych, gdzie często leaki przyczyniały się do nieukazywania się finalnie utworów lub albumów. Należy więc pamiętać w całym tym zamieszaniu związanym z tego typu wyciekami, że nie są to kompletne utwory, a jedynie ich szczątki, które nie bez powodu nigdy nie zostały wykorzystane przez artystów. Udostępniane często po wielu latach od nagrania nie zwiastują żadnych nowych materiałów. Są bardziej czymś w rodzaju ciekawostki dla słuchaczy. Ciekawostki, o której moralnej słuszności można by prowadzić długie dyskusje.

Wszystkie opublikowane przez kanał rowerek leaki

Od kilkunastu godzin polski internet zalewa fala leaków utworów polskich raperów. Za wszystkim stoi kanał rowerek. Sprawdź szczegóły. Quebonafide, a potem napięcie tylko rosło Wszystko zaczęło się od leaku niepublikowanej jak dotąd zwrotki Quebonafide w serwisach YouTube oraz soundcloud na kanale, który jako pierwszy udostępnił, chociażby oryginalną wersję Benz-Dealera. Gdy nowa zwrotka została „ściągnięta” przez […]

Kup bilet na 120 minut z życia! O.S.T.R. + goście! w Łodzi

Biletomat.pl
79 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →