kadr z filmu „Asteroid City” Wesa Andersona

Wes Anderson zapowiada „Asteroid City”. Jest pierwszy zwiastun filmu

Obserwuj nas na instagramie:

Nowy film kultowego reżysera ma jeszcze bardziej wypełnioną gwiazdami obsadę niż zazwyczaj. W „Asteroid City” zabrakło jednak weterana filmów Wesa Andersona, Billa Murraya.

Zmieniające świat wydarzenie na pustyni

Asteroid City rozgrywać się będzie w 1955 roku w fikcyjnym amerykańskim miasteczku na pustyni, gdzie uczniowie i rodzice z całego kraju zbierają się na szkolne zawody Junior Stargazer. Zostaną one jednak spektakularnie zakłócone przez zmieniające świat wydarzenia. Jakie? Tego dowiemy się już pewnie z filmu, jednak w pierwszy zwiastun filmu wyraźnie sugeruje wątek kosmiczny. Rozegra się on nie tylko na poziomie naukowym, ale i empirycznym – przez moment w kadrze pojawia się bowiem latający spodek.

Asteroid City Wes Anderson
kadr z filmu „Asteroid City”

Król symetrii powraca

Wes Anderson zapowiada film jako typową dla siebie mieszankę komedii, dramatu i romansu. Jeśli chodzi o historię, to wyraźnie wraca tu do Ameryki, którą porzucił w swoich ostatnich filmach na rzecz Budapesztu, Tokio czy Paryża. Reżyser Genialnego klanu i Grand Budapest Hotel utrzymał też swój charakterystyczny wizualny styl, bazujący na symetrii i wykorzystaniu pastelowych barw. Co jeszcze? Obsada. Jak zwykle wypełniona jest ona topowymi nazwiskami, które zajmowały sporą część zaprezentowanego wczoraj plakatu.

Asteroid City
plakat filmu „Asteroid City”

Obsada pęka w szwach

W Asteroid City wystąpią więc Jason Schwartzmann, a także inni stali bywalcy jego obsady, czyli Tilda Swinton, Adrien Brody, Willem Dafoe, Tony Revolori, Edward Norton, Jeffrey Wright i Jeff Goldblum. Pojawią się także ci, którzy wcześniej podkładali jedynie głos w filmie Wyspa psów, czyli Scarlett Johansson, Bryan Cranston oraz Liev Schreiber. Nowe nazwiska debiutujące w andersonowskim uniwersum są równie mocne. Warto wymienić chociażby Margot Robbie, Toma Hanksa, Hope Davis, Ruperta Frienda, Mayę Hawke, Stevena Carella i Matta Dillona. Wyraźnie zabrakło natomiast weterana filmów Wesa Andersona, Billa Murraya, ale wycofał się z kręcenia filmu, kiedy zachorował na COVID.

Asteroid City trafi do polskich kin 16 czerwca.

Obejrzyj zwiastun Asteroid City:

Nowy film kultowego reżysera ma jeszcze bardziej wypełnioną gwiazdami obsadę niż zazwyczaj. W „Asteroid City” zabrakło jednak weterana filmów Wesa Andersona, Billa Murraya. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →