kadry z seriali „Moon Knight” i „Stranger Things”

Ethan Hawke o reżyserowaniu scen seksu z udziałem swojej córki. Było niezręcznie?


06 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Filmowiec współpracował z Mayą Hawke przy najnowszym filmie niezależnym Wildcat, gdzie jego córka musiała odegrać sceny stosunku. Okazuje się, że nie było to dla nich żadnym problemem.

Indie Kardashianowie, czyli rodzina Hawke

Amerykański aktor, scenarzysta i reżyser filmowy Ethan Hawke pierwszy raz współpracuje ze swoją córką przy filmie. „Indie Kardashianowie” (jak to sam określił filmowiec w „Variety”) to prawdziwa nepo rodzina. Hawke przez kilka lat był mężem dobrze znanej fanom kina Umy Thurman, z którą ma dwójkę dzieci – Mayę, również aktorkę i syna Levona. „Jestem nepo ojcem i nie wstydzę się tego” – komentuje żartobliwie.

Maya Hawke również odnosiła się do nepotyzmu, o który oskarżana jest przez niektóre osoby z branży. W końcu w młodym wieku może pochwalić się już dwoma albumami studyjnymi na koncie, rolą w hicie Netfliksa Stranger Things, czy ostatnim filmie Wesa Andersona. W 2022 roku powiedziała magazynowi „Rolling Stone”, że zdaje sobie sprawę ze swojego przywileju w branży, ale nadal musi „pracować i wykonywać dobrą robotę”.

Ojciec i córka postanowili podjąć pierwszą współpracę przy nadchodzącym filmie Hawke’a, Wildcat. „Mój tata był dla mnie ogromnym nauczycielem i chcemy razem pracować. Lubimy ze sobą przebywać” – zaznacza młoda gwiazda.

robin maya hawke stranger things
Maya Hawke jako Robin („Stranger Things”)

Ethan o reżyserowaniu scen seksu córki

W filmie Wildcat Maya wciela się w młodą Flannery O’Connor, amerykańską pisarkę, tworzącą w latach w latach 50 i 60. XX wieku. Oprócz autorki, Hawke zagra również sześć postaci z jej opowiadań. Nie spodziewajmy się kinowego hitu – to niskobudżetowy film, który nakręcono w 25 dni. Na planie jednak nie brakowało kontrowersji z powodu występujących scen seksu.

Ethan Hawke stwierdził, że kierowanie aktorsko córki w trakcie reżyserowania zbliżeń nie było dla niego trudne. Oboje podeszli do tego profesjonalnie. Największy dyskomfort odczuwali koledzy z planu. „Musieliśmy zaopiekować się Rafaelem [Casalem] i Cooperem [Hoffmanem]” – powiedział aktor i reżyser. „Myślę, że to było dla nich dziwne. My czuliśmy się bardzo komfortowo. W ogóle się tym nie przejmowałem”. Maya podkreśliła również, że na planie obecni byli koordynatorzy intymności.

Rola ta była bardzo ekscytująca dla Hawke’ów, ponieważ, jak zauważył Ethan, „młode aktorki bardzo rzadko mają okazję być na ekranie błyskotliwe, skomplikowane, podłe, seksualne lub aseksualne. Kręcenie filmów o niedoskonałych kobietach jest trudne”.

To niejedyna współpraca rodzic-dziecko dla Mayi. Razem z mamą Umą Thurman zagrała w nadchodzącej komedii kryminalnej The Kill Room.

Filmowiec współpracował z Mayą Hawke przy najnowszym filmie niezależnym Wildcat, gdzie jego córka musiała odegrać sceny stosunku. Okazuje się, że nie było to dla nich żadnym problemem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →