mat. prasowe Alter Art

Warpaint wracają po przerwie do Polski


17 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W połowie maja wyruszyły w europejską trasę, by promować swój najnowszy album, a pod koniec miesiąca zawitają do Warszawy. Na członkinie zespołu Warpaint fani i fanki znad Wisły czekają z utęsknieniem.

Od czasu premiery debiutanckiego albumu The Fool zespół z Los Angeles cieszy się sporą popularnością w Polsce. Emily Kokal, Theresa Wayman, Jenny Lee Lindberg i Stella Mozgawa grały w naszym kraju wiele razy, zarówno w klubach, jak i na festiwalach, w tym na OFF Festivalu i Open’erze. Tym razem zaprezentują się w warszawskiej Progresji.

Wydany szóstego maja Radiate Like This to czwarty album w dyskografii Warpaint. Według redakcji MOJO – najlepszy z ich dotychczasowych. 

Warpaint – Stevie

Zespół Warpaint powstał w Los Angeles w walentynki 2004 roku. Po zmianach personalnych grupa osiągnęła swój stały skład: Kokal, Wayman, Lindberg i Mozgawa. W pracach nad debiutancką EP-ką, zatytułowaną Exquisite Corpse, grupę wspierał John Frusciante z Red Hot Chilli Peppers.

Pierwsze od prawie sześciu lat wydawnictwo (poprzednik to wydany w 2016 roku album Heads Up) potwierdza pozycję grupy jako jednej z najważniejszej na współczesnej scenie alternatywnej muzyki gitarowej.

Od czasu wydania poprzedniej płyty członkinie zespołu poświęciły się działaniom solowym. W 2020 roku powróciły jednak do wspólnej pracy, rozciągniętej później przez pandemię.

W powrotach Warpaint zawsze jest głębszy sens. Członkinie zespołu wydały utwory solowe – od uznanego LoveLaw z 2018 roku po Right On! – w którym słychać refleksje rozwoju osobistego; samotnej drogi i powrotu do wspólnych działań.

– czytamy na stronie Alter Art, organizatora koncertu.

Nowa płyta zabrzmi w Progresji

Na nowej płycie słychać dobrze to, za co fani i fanki kochają zespół. Rozmarzone gitary, harmonie i świetne melodie. No i oczywiście mnóstwo energii, szczególnie dającej o sobie znać podczas występów na żywo.

O tym, jak nowy materiał brzmi na koncercie, będzie można przekonać się już 28 maja w warszawskiej Progresji. Jako support Warpaint wystąpi muzyk kryjący się pod pseudonimem Low Hum.

W połowie maja wyruszyły w europejską trasę, by promować swój najnowszy album, a pod koniec miesiąca zawitają do Warszawy. Na członkinie zespołu Warpaint fani i fanki znad Wisły czekają z utęsknieniem. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →