kadr z klipu do utworu „S.E.K.S.” Oliwki Brazil

Warner Music Poland i Grupa STEP partnerami biznesowymi


12 października 2022

Podziel się newsem:

Warner Music Poland i Grupa STEP, właściciel m.in. Step Records, ogłosili rozpoczęcie współpracy biznesowej.

Warner Music Poland i Step Records we współpracy!

Trzeba przyznać, że to dość zaskakująca informacja. Polski oddział Warner Music oraz Grupa STEP, do której należy m.in. wytwórnia Step Records, zawiązują współpracę biznesową. Szczególną uwagę zwraca tu fakt różnic stylistycznych pomiędzy artystami znajdującymi się w katalogach obu wytwórni, ale także w sposobach funkcjonowania obu firm. Mówi o tym Jakub Krok, współzałożyciel Grupy STEP:

Deklaracja naszej współpracy to realne połączenie dwóch światów. Ładu korporacyjnego Warner Music Poland i dużej spontaniczności reprezentowanej przez Grupę STEP. Naszym zdaniem jest to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego rynku muzycznego, na którym pracować będziemy wspólnie, łącząc nasze zespoły, by wzajemnie się uzupełniać, co w następstwie da nową jakość w obsłudze artystów w procesie dystrybucyjno-wydawniczym.

Współpraca ma na celu poszerzenie spojrzenia na scenę hip-hopową i sprostanie wyzwaniom młodych artystów, o czym wspomina Adrian Ciepichał, Managing Director Warner Music Poland:

Grupa STEP to team ludzi pełnych zaangażowania i pasji do muzyki. Od ponad 15 lat są ważnym graczem na polskiej scenie hip-hopowej. Jestem przekonany, że razem stworzymy idealne warunki i przestrzeń dla młodych i utalentowanych raperów w Polsce. To wyraźny sygnał, że jesteśmy gotowi na nowe, ekscytujące projekty z obszaru urban.

Warner Music Poland i Grupa STEP partnerami biznesowymi
fot. Facebook Warner Music Poland

Skrajnie różni artyści w katalogach

Jak współpraca pomiędzy Warner Music Poland a Grupą STEP przełoży się na projekty dotychczasowych artystów zakontraktowanych przez wytwórnie? Ciężko powiedzieć, choć trudno spodziewać się tu jakiejś wyjątkowej synergii. Step Records stawia bowiem na mocno uliczne brzmienia w postaci Intruza, Nizioła, Rufuza czy Kafara Dix37, z kolei pośród artystów zakontraktowanych przez Warnera znajdują się m.in. Smolasty, Oliwka Brazil, PlanBe, Zdechły Osa czy Vae Vistic. Jednak kto wie? Może czeka nas jakaś niespodziewana współpraca między teoretycznie niepasującymi do siebie artystami?

Warner Music Poland i Grupa STEP, właściciel m.in. Step Records, ogłosili rozpoczęcie współpracy biznesowej. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Warner Music Poland i Step Records we współpracy! […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →