Grafika z gry

W co zagrać w ten weekend? Przeglądamy sklep PlayStation Store


24 września 2021

Podziel się newsem:

Jesień za oknem, więc nie zawsze można odprężyć się na świeżym powietrzu. Ale jest to idealny moment, żeby spędzić trochę czasu ze swoją konsolą, która tęskniła za nami w zapracowanym tygodniu. Ponieważ jesteśmy fanami PlayStation, w tym nowym cyklu opowiemy wam, w co warto zagrać w sobotnie, lub niedzielne popołudnie, a także które gry w wirtualnym sklepie nie zachwieją domowym budżetem.  

Władca podziemi wreszcie na “playaku”

Hades trafił na “duże” konsole dopiero po rocznej nieobecności od swojej premiery. Ten nietypowy slasher szybko zaskarbił sobie przychylność posiadaczy Nintendo Switch, ale teraz jest dostępny także w PlayStation Store. Gra zdobyła masę nagród i wyróżnień, ale tytuł “Game of The Year” zapewnił jej największą popularność. W Hadesie od Supergiant Games wcielamy się w rolę Zagreusa, czyli księcia podziemi, który ma dość życia wśród strzyg i demonów, a także nie pała sympatią do swojego tytułowego ojca. Żeby jednak wyrwać się ze świata nieumarłych, będzie musiał przedrzeć się przez zabójcze tereny mrocznego królestwa, i zginąć jakieś tysiąc razy (serio!). To właśnie system gry, który każe nam przechodzić nasz quest w nieskończoność jest taki unikatowy. Zagreus może korzystać ze swojego doświadczenia, broni i artefekatów, które zdobywa powtarzając wyzwania podziemnego świata. Izometryczny widok i nietypowe podejście twórców do greckiej mitologii sprawia, że Hades to gra jedyna w swoim rodzaju. W dzisiejszym zestawieniu najdroższy tytuł, ale zdecydowanie jeden z najbardziej wartościowych.  

Hades
„Hades”, fot. materiały prasowe

Nieśmiertelna Lara Croft

Shadow of the Tomb Rider: Definitive Edition to najlepsza gra o przygodach Lary Croft, jaką możemy dorwać w wirtualnym sklepie. Odświeżony Tomb Rider to nie tylko piękne widoki, dopracowany gameplay, ale także bardzo długi czas rozgrywki. W wersji definitywnej ostatniego rozdziału przygód “pani archeolog” znajdziemy wszystkie grobowce z DLC, stroje i broń, które wcześniej dostępne były tylko oddzielnie. Jeśli jesteście fanami Uncharted to ten tytuł na pewno wam się spodoba. W obniżce możemy dostać ją za 59 złotych!

Lara grafika
„Shadow of the Tomb Rider”, fot. materiały prasowe

Przygoda w północnej Skandynawii

Unravel to przepiękna gra artystyczna, która mimo, że została stworzona przez duże studio (EA) przypomina produkt z działu “gier indie”. Głównym bohaterem przygody w Skandynawii jest Yarny; istota stworzona z włóczki, która przemierza lasy, jeziora i łąki próbując odkryć rodzinne wspomnienia. Unravel ma niepowtarzalny klimat, który jak opisują na początku rozgrywki sami twórcy, ma kojarzyć się z miłością, dobrem i życzliwością, a sam Yarny i jego włóczka symbolizują więzi między ludźmi. Unravel to ukryty klejnot w czeluściach wirtualnego sklepu, który przeznaczony jest nie tylko dla dzieci. Ponadto kosztuje zaledwie 22 złote! 

Unravel grafika
„Unravel”, fot. materiały prasowe

Kiedy bracia polegli, do piekła wysyłamy… Siostrę

Darksiders to jedna z tych serii gier, które mają lojalną rzeszę fanów, ale nigdy nie doszły do tego najwyższego punktu popularności. Trzecią odsłonę przygód jeźdźców apokalipsy prowadzi Furia; siostra Wojny i Śmierci, którzy zaginęli w dwóch poprzednich częściach. Daksiders III to także najnowszy rozdział serii będący (mimo kilku niedociągnięć) jednym z najciekawszych, również pełny akcji i epickich pojedynków z demonami w świecie biblijnej mitologii. Furia ma do dyspozycji masę umiejętności, piekielny bicz i wielu wrogów do ubicia, którymi jest m.in. siedem grzechów głównych. W cenie niecałych 40 złotych dostajemy naprawdę rasową grę akcji! 

Darksiders III screen
„Darksiders III”, fot. materiały prasowe

Popularne w Japonii

Pod tą zniżką w PlayStation Store znajdziecie tytuły, które w jakiś sposób związane są z rynkiem japońskim. W przecenionych o 70% grach nie może zabraknąć takich klasyków, jak Dragon Ball FighterZ, czy Street Fighter V. Z tym że, oba tytuły są w dość przystępnych cenach i to w swoich rozszerzonych wersjach. Dragon Ball w wersji Ultimate daje nam dodatkowe 8 postaci z tzw. Season Pass 1, ale Street Fighter V w wersji Champion to dopiero niesamowity zestaw. W tym formacie mamy do dyspozycji wszystkie postacie, które zostały dodane do rozgrywki, włącznie z 4 sezonem, czyli możemy grać aż 40 zawodnikami! Japońskie obniżki to jednak nie tylko mordobicie. Wśród wybranych tytułów znajdują się też takie perełki jak Final Fantasy VII, czy Last Guardian; artystyczna przygoda od twórców nieśmiertelnego Shadow of the Colossus

Street Fighter V grafika
„Street Fighter V”, fot. materiały prasowe

Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje na pewno tytuł, który znalazł się już w zestawieniu PlayStation Hits, ale będzie także w świetnej obniżce na ten weekend. Mad Max od Warner Bros. Games to idealne połączenie historii Maxa Rockatansky’ego, z wszystkich filmów o tym samym tytule. Twórcy gry osadzili Maxa, granego przez Mela Gibsona w Wojowniku Szos, w uniwersum przedstawionym w najnowszej części pt. Mad Max: Na drodze gniewu. Taka hybryda daje nam grę akcji, która uzupełnia „lore” filmowy, a jednocześnie robi ukłon w stronę fanów serii, którzy pamiętają filmy z młodym Gibsonem. Mimo że gra ma już 6 lat to ciągle świetnie się trzyma. System walk zaczerpnięty z serii o Batmanie idealnie sprawdza się w łamaniu kręgosłupów na pustyni, a bitwy samochodowe zapierają dech w piersiach! Dodatkowo mamy do dyspozycji świetny tryb fotograficzny i filmowy, w którym możemy pobawić się w pomysłodawcę przygód o Maxie, George’a Millera.

Mad Max grafika
„Mad Max”, fot. materiały prasowe

Wszystkie tytuły znajdziecie na platformie PlayStation Store.

Jesień za oknem, więc nie zawsze można odprężyć się na świeżym powietrzu. Ale jest to idealny moment, żeby spędzić trochę czasu ze swoją konsolą, która tęskniła za nami w zapracowanym tygodniu. Ponieważ jesteśmy fanami PlayStation, w tym nowym cyklu opowiemy wam, w co warto zagrać w sobotnie, lub niedzielne popołudnie, a także które gry w […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →