#MannequinChallenge podbił sieć. Skąd wziął się ten viral?


16 listopada 2016

Obserwuj nas na instagramie:

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiły się dwa trendy, o których huczy cały internet. Król viralowych wyzwań to #MannequinChallenge.

Pamiętacie jeszcze #IceBucketChallenge? Był to internetowy łańcuszek, w ramach którego osoby nominowane, czyli wskazywane przez innych internautów wylewały sobie na głowę wodę, a film z tego wydarzenia udostępniały w sieci. Nie wszyscy uczestnicy wyzwania zdawali sobie sprawę z tego, że nie chodziło tylko o nagranie śmiesznego filmiku. Celem było zbieranie pieniędzy na fundację wspierające ludzi chorych na SLA, czyli stwardnienie boczne zanikowe.

Akcja odniosła sukces, podniosła świadomość ludzi na temat choroby, a także zebrała potrzebne fundusze. Pozostawiła po sobie jednak coś jeszcze. Od tamtej pory viralowe wyzwania w internecie zaczęły przybierać coraz bardziej wymyślne formy.

 

Zastygnij w bezruchu – #MannequinChallenge

Król viralowych wyzwań to teraz #MannequinChallenge. Jeśli jakimś cudem nie zauważyliście go jeszcze w sieci, tłumaczymy, na czym polega. Otóż, wystarczy zebrać grupę znajomych osób w jednym miejscu i choć przez chwilę nie robić zupełnie nic, zastygnąć w ruchu.

Internauci, szukając początków nowego trendu, wskazują na dzieciaków z Jacksonville na Florydzie. W październiku uczniowie jednego z tamtejszych liceów zebrali się na korytarzu i na jednej z długich przerw wcisnęli na chwilę pauzę w szkolnym rozgardiaszu. Zamarli bez ruchu, w mocno ekspresywnych pozach, a wszystko nagrali kamerą.

 

Na odpowiedź internetu, jak zwykle, nie trzeba było czekać długo. Zasięg nie ograniczył się tylko do szkolnej młodzieży. Kto podjął wyzwanie? Zespoły NBA, footballu amerykańskiego, cała obsada amerykańskiego Tańca z Gwiazdami, X Factora, zjednoczone na tę okazję Destiny’s Child, Clintonowie, Bon Jovi, Adele, a nawet Michelle Obama.

 

Happening przeniósł się też do futbolu. Portugalczycy, w szatni, tuż przed meczem zastygli w różnych pozach. Oczywiście, najbardziej w oczy rzuca się Cristiano Ronaldo stojący na środku w samych bokserkach, napinający mięśnie brzucha. Gratulujemy kreatywności!

 

 

Z nowej mody niewątpliwie najbardziej cieszą się bracia Rae Sremmurd i Gucci Mane. Dlaczego? Ich kawałek “Black Beatles” stał się nieoficjalnym soundtrackiem do filmików #MannequinChallenge i wskoczył na szczyt listy Hot100 magazynu Billboard.

Padnij, idzie Andy! – #AndysComingChallenge

Konkurentem dla wyzwania manekina jest wymyślony w hołdzie zabawkom z Toy Story #AndysComingChallenge. Nowa zabawa polega na naśladowaniu zachowania zabawek z popularnej bajki, które na hasło “Idzie Andy!” bezwładnie upadały na ziemię, udając nieżywe.

Padanie na wznak może odbyć się wszędzie. W internecie krążą już filmiki pokazujące uczniów kładących się na ziemi podczas lekcji, ludzi na zajęciach tanecznych nagle zastygających na podłodze… Wyzwanie odbywa się podczas gry w kosza, na korytarzu w pracy, a także… w biurze Pixara! Pojawiają się też pierwsze miksy #MannequinChallenge z #AndysComingChallenge.

Virale mają to do siebie, że często nie wiadomo nawet jaki jest ich cel? Co nas bawi w oglądaniu padających na podłogę ludzi? Czemu frajdę sprawia zastyganie w dziwnych pozach? Wyzwania mają to do siebie, że wyznaczamy do nich konkretną osobę. Celem wyzwań jest więc udowodnienie stwierdzenia, że do każdej osoby na świecie mamy jedynie 6 uścisków rąk. To hipoteza zakładająca, że każdy z nas może dotrzeć do dowolnego człowieka na świecie przez maksymalnie pięć innych osób. Ten sam challenge, który nagrałeś wczoraj, nagrała dziś Adele. Fajne uczucie, prawda?

Sprawdź także:
Jak fejsowy konkurs zamienił się w prawdziwą gównoburzę

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiły się dwa trendy, o których huczy cały internet. Król viralowych wyzwań to #MannequinChallenge. Pamiętacie jeszcze #IceBucketChallenge? Był to internetowy łańcuszek, w ramach którego osoby nominowane, czyli wskazywane przez innych internautów wylewały sobie na głowę wodę, a film z tego wydarzenia udostępniały w sieci. Nie wszyscy uczestnicy wyzwania zdawali sobie sprawę […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →