Twórcy „Dark” pracują nad nowym serialem. W obsadzie Maciej Musiał

Podziel się newsem:

Netflix zapowiedział rozpoczęcie prac nad nowym serialem twórców niemieckiego hitu Dark. W 1899 zobaczymy Macieja Musiała.

Stojący za sukcesem serialu Dark, reżyser Baran bo Odar i producentka Jantje Friese, w 2018 roku podpisali z Netflixem umowę na realizację kolejnych produkcji. Jednym z nich jest 8-odcinkowy serial 1899. O czym będzie?

1899 – nowy serial twórców Dark

Historia śledzi tajemnicze losy statku z imigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. Pasażerowie reprezentują różne środowiska i narodowości, ale wszyscy mają te same marzenia i nadzieję na odmianę losu w nowym stuleciu oraz nowe życie za granicą. Gdy niespodziewanie na otwartym morzu napotykają drugi statek, który od miesięcy uważano za zaginiony, zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót. To, co znajdują na pokładzie drugiego statku, zamieni ich podróż do ziemi obiecanej w przypominającą koszmar łamigłówkę, w której skupiają się tajemnice przeszłości łączące wszystkich bohaterów.

Jantje Friese, scenarzystka, producentka i showrunnerka produkcji, tak mówi o serialu:

1899 ma być serialem prawdziwie europejskim, a jego bohaterowie pochodzący z różnych krajów będą używać ojczystych języków. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zaprosić do udziału w tym ekscytującym przedsięwzięciu utalentowane osoby z całego świata

W międzynarodowej obsadzie nie zabrakło polskiego akcentu. W serialu wystąpi Maciej Musiał, dla którego będzie to kolejna współpraca z Netflixem. Wcześniej aktor wystąpił w pierwszej polskiej produkcji platformy – 1983. Miał też epizod w Wiedźminie.

Oprócz Musiała, w 1899 wystąpią także: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard T0nnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser.

1899 nowy serial twórców dark
Pierwsze zdjęcie z serialu 1899

Serial będzie realizowany na wybudowanym specjalnie na jego potrzeby wirtualnym planie filmowym, wykorzystującym ekrany LED typu Volume. Wykorzystanie wirtualnych scenografii i lokalizacji tworzonych w oparciu o silnik gier pozwala rejestrować dużą liczbę skomplikowanych efektów wizualnych bezpośrednio na planie.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Netflix zapowiedział rozpoczęcie prac nad nowym serialem twórców niemieckiego hitu Dark. W 1899 zobaczymy Macieja Musiała. Stojący za sukcesem serialu Dark, reżyser Baran bo Odar i producentka Jantje Friese, w 2018 roku podpisali z Netflixem umowę na realizację kolejnych produkcji. Jednym z nich jest 8-odcinkowy serial 1899. O czym będzie? 1899 – nowy serial twórców […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →