kadr z klipu do „K-Pop”

Travis Scott pierwszy raz komentuje tragedię na festiwalu Astroworld


16 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

5 listopada 2021 roku podczas organizowanego przez Travisa Scotta festiwalu doszło do tragedii. Teraz raper mówi o tym w obszernym wywiadzie dla „GQ”. 

Dwa lata temu doszło do tragedii

5 listopada minęły 2 lata od wypadku, który wydarzył się w 2021 r. podczas koncertu w Houston. Wówczas to tłum ścisnął się tak mocno, że wybuchła panika, w wyniku której ludzie zaczęli się tratować. W efekcie zginęło 10 osób, a ponad 300 zostało rannych. Media krytykowały liczne błędy w organizacji Astroworld, a wydarzenie z pewnością stało się przestrogą dla branży muzycznej.

Tragedia na Astroworld bezpowrotnie zmieniła również bieg kariery Travisa Scotta, który był organizatorem imprezy. Poza społecznym linczem za nieodpowiedzialność, wobec artysty wystosowano pozew na ponad 750 milionów dolarów ze strony około 125 ofiar. Scott nie stanął jednak przed sądem w związku z wydarzeniami w Teksasie. Dokładne okoliczności wyjaśnia FBI za pomocą specjalnej platformy (pisaliśmy o tym TU).

Travis Scott
okładka płyty „Utopia”

Szczerze o Astroworld

Teraz raper udzielił pierwszego wywiadu od czasu Astroworld. Przyznaje, że czuł się „całkowicie zdewastowany” śmiercią ludzi i że wrócenie do tworzenia muzyki zajęło mu sporo czasu, ale podziałało terapeutycznie.

Ciągle o tym myślę. Ci fani byli dla mnie jak rodzina. A kocham swoich fanów ponad wszystko. Przychodzą momenty, kiedy jest mi naprawdę ciężko. Współczuję tym ludziom. I ich rodzinom.

Utopia i Circus Maximus

A całym wywiadem z Travisem Scottem możecie zapoznać się na stronie magazynu „GQ”. W tym roku raper wydał swoją długo oczekiwaną płytę – Utopia. Opinie po premierze były mieszane. Dziennikarze opiniotwórczego portalu „Pitchfork” ocenił go zaledwie na 5.7/10, „NME” dało mu 3 na 5 gwiazdek, a „The Guardian” zaledwie dwie. Serwis „Metacritic”, gdzie oceny z różnych stron przeliczane są na znormalizowaną skalę od 0 do 100, ocenił Utopię na 66 punktów, co daje jednak wynik powyżej średniej.

Krytycy pisali, że płyta Scotta „nie jest spójna”, a artysta jest w niej „zagubiony”, na dodatek rzekomo kopiując zbyt wiele od Kanye Westa. Znalazły się jednak osoby, piszące, że Utopia wyróżnia się „odwagą, brawurą i nieustannym łamaniem zasad”, co jest niesamowicie potrzebne w świecie hip-hopu. W październiku Scott wyruszył też w trasę Utopia – Circus Maximus Tour.

5 listopada 2021 roku podczas organizowanego przez Travisa Scotta festiwalu doszło do tragedii. Teraz raper mówi o tym w obszernym wywiadzie dla „GQ”.  Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Dwa lata […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →