Big Hit Music

TOP niedocenianych piosenek BTS, których warto posłuchać w 8. rocznicę zespołu


12 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Przez 8 lat działalności BTS wydali ponad 200 piosenek, z których wiele stało się globalnymi hitami. Jednak nie wszystkie są znane…

Fani BTS na całym świecie gromadzą się, by świętować ósmą rocznicę debiutu grupy. Organizują akcje charytatywne, nagrali piosenkę dla zespołu, a w Polsce wykupili olbrzymie ekrany w centrum Warszawy. My z tej okazji, zapytaliśmy ich fanów zgromadzonych na facebookowej grupie BTS A.R.M.Y Poland, które piosenki Bangtanów są najbardziej niedoceniane. Dostaliśmy ponad 400 rekomendacji, w tym wiele opatrzonych osobistymi komentarzami. Na ich podstawie powstała poniższa lista kawałków, które potrzebują zdecydowanie więcej uwagi. Zapraszam do słuchania!

BTS – Sea

(…) mój wybór pada na Sea. Jest to piosenka, która mimo smutniejszego tekstu (…) niesie ze sobą wiele nadziei. Wiele osób może jej nie znać, szczególnie jeśli dołączyli do fandomu ARMY po 2017 roku, nie widzieli tracklisty LY:Her, ponieważ utwór nie jest dodany do cyfrowej wersji albumu (tak zwana Hidden Song). Szukanie tej piosenki odkrywa kolejne „warstwy” muzyki BTS, pozwala na znalezienie swojego ukrytego kącika na świecie, gdzie mamy szansę na bycie sobą.

– Cecylia

BTS – Outro: Wings

Wahałam się miedzy energetycznym „Outro:Ego”, które moim zdaniem jest świetną piosenką o dojrzałości i akceptacji samego siebie, a „Outro:Wings”… Myślę, że „Wings” z uwagi na to, że jest dużo starsze, zasługuje na to, by je zauważyć. Mamy okazję w tej piosence, pełnej nadziei posłuchać pięknych, lekkich wokali, energetycznego rapu i przede wszystkim przesłania, które niesie ta piosenka – by nigdy się nie poddawać, by pozwolić naszym skrzydłom wznieść się ponad chmury i latać :)

– Magda

BTS – 134340

Pod względem muzycznym nie jest to piosenka dla każdego, jednak zasługuje na zdecydowanie więcej uwagi ze względu na tekst. Sam koncept porównania związku i zerwania do relacji Plutona ze Słońcem oraz realizacja tego w piosence jest fantastyczna.

– Zuzanna

BTS – Outro: Ego

Mam wrażenie, że solowe piosenki J-Hope’a są bardzo niedoceniane. Tyczy się to zarówno tych pod nazwą zespołu, jak i tych z jego albumu. Są dawka pozytywnej energii, która podnosi na duchu. Świat powinien więcej o nich usłyszeć!

– Gosia

BTS – Intro: Persona

Kolejna solówka, tym razem w wykonaniu RM-a. Piosenka otwiera albumu „Map of the Soul: 7”. W jej pierwszej połowie raper zadaje sobie pytania o sens własnego istnienia i swoje wady, a w drugiej zachęca sam siebie do zaakceptowania ich. Słowa przypominają wpis do pamiętnika. Teledysk, zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo nawiązuje do zwiastuna płyty BTS z 2014 roku zatytułowanej „Skool Luv Affair”.

BTS – Am I Wrong

BTS nie unikają przedstawiania swoich poglądów politycznych. Kilka miesięcy przed wydaniem Am I Wrong, koreański minister edukacji został zwolniony po tym, jak stwierdził, że ludzie nie rodzą się równi. Zaproponował system kastowy, w którym większość populacji będzie traktowana jak psy i świnie. Zespół odniósł się do tego, śpiewając: Wszyscy są psami, świnie stają się psami, gdy są wściekłe.

BTS – 2nd Grade

Pamiętam, że włączyłam całe „Dark & Wild” pierwszy raz, jako podkład do pracy i wszystko pięknie ładnie, muzyczka gra, klikam sobie spokojnie, a tu nagle wjechało to i po prostu spadłam z krzesła. Dostałam na niej takiego ADHD, że mi się te Excele same uzupełniały. Słuchałam wtedy w zapętleniu chyba ze 4 godziny, nawet ostatnio jakoś włączyłam do klikania w komputery. Ten kawałek ZDECYDOWANIE MA MOC + wydaje mi się, że odcina się mocno od innych na tej płycie, choć może było tak, że po prostu stuprocentowo trafił w mój gust. Bardzo, bardzo lubię :)

– Ela

BTS – Whalien 52

Piosenka odnosi się do pewnego wieloryba, który śpiewał w częstotliwości 52 herców – wyższej niż inne wieloryby. Zarejestrowano go wielokrotnie w późnych latach 80. w różnych częściach Pacyfiku. Wieloryb śpiewał własną pieśń, której inne wieloryby nie rozumiały i został okrzyknięty najbardziej samotnym wielorybem świata. Piosenek BTS to swoista metafora, która opowiada o samotności i byciu nieusłyszanym mimo iż zabiera się głos.

Jeśli chcecie poznać inne, mniej znane piosnek BTS, koniecznie sprawdźcie naszą listę sprzed 2 lat.

Przez 8 lat działalności BTS wydali ponad 200 piosenek, z których wiele stało się globalnymi hitami. Jednak nie wszystkie są znane… Fani BTS na całym świecie gromadzą się, by świętować ósmą rocznicę debiutu grupy. Organizują akcje charytatywne, nagrali piosenkę dla zespołu, a w Polsce wykupili olbrzymie ekrany w centrum Warszawy. My z tej okazji, zapytaliśmy […]

bts
Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →