Thom Yorke nie wyda już muzyki na torrentach


08 września 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Thom Yorke odwiedził w środę w nocy BBC Radio 1. Podczas trzygodzinnej audycji, oprócz puszczenia 42 utworów, lider Radiohead opowiedział o planach na najbliższe miesiące i przyszły rok.

Thom Yorke na jedną noc wcielił się w rolę radiowego DJ-a i wraz z Benjim B poprowadził audycję w BBC Radio 1. Przygotowana na tę okazję playlista rozpoczęła się od “Daydreaming” i “Everything In Its Right Place” i zawierała m.in. utwory Girl Band (“To w tej chwili moja i mojego syna ulubiona muzyka”), Franka Oceana, Death Grips, Samphy i Clamsa Casino. Thom zaprezentował też swój nowy remix “Gazzillion Ear” MF Dooma.

Między utworami dwójka prowadzących rozmawiała na kilka ciekawych tematów. Yorke potwierdził, że Radiohead ruszy w trasę koncertową w 2017 roku. Przyznał także, że planuje wznowienie projektu Atoms For Peace oraz że współpracował z Burialem i Four Tet nad nową muzyką.

Radiohead byli pionierami wydawania muzyki w nietypowy sposób – za In Rainbows można było zapłacić, ile się chce, a solowy album Thoma – Tomorrow’s Modern Boxes – można było po prostu ściągnąć z torrentów. Yorke stwierdził jednak, że na kombinowanie z różnymi metodami dystrybucji jest już… za stary.

“Wystarczy tego, mam dosyć. Lepiej po prostu to wydać. Bez zamieszania, po prostu. To wszystko tak naprawdę odciąga uwagę i to czasem frustrujące. Zastanawiasz się tylko jak zrobić to inaczej, jak ominąć te potwory, a tak naprawdę to wszystko jedno” – powiedział Yorke, który pewnie “potworami” nazywa wytwórnie płytowe.

Całej trzygodzinnej audycji możecie posłuchać poniżej:

Sprawdź także:
Zaginione w akcji. Albumy, których nie było

Thom Yorke odwiedził w środę w nocy BBC Radio 1. Podczas trzygodzinnej audycji, oprócz puszczenia 42 utworów, lider Radiohead opowiedział o planach na najbliższe miesiące i przyszły rok. Thom Yorke na jedną noc wcielił się w rolę radiowego DJ-a i wraz z Benjim B poprowadził audycję w BBC Radio 1. Przygotowana na tę okazję playlista […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →