TEDE jadąc czołgiem zapowiada nowy album


11 maja 2021

Podziel się newsem:

TEDE wytacza coraz mocniejsze działa przy promocji nowego albumu nagrywanego w duecie z SIR MICHEM. I to dosłownie. W kolejnym klipie zwiastującym wydawnictwo KA$ABLANCA REAL, raper wjeżdża bowiem na pokładzie czołgu! Sam numer SZLAUFEN także jest dużego kalibru!

Kolejny numer o pieniądzach. Czy na pewno?

Wszystko zatem się zgadza, a słuchacze otrzymali kolejny udany zwiastun najnowszego wydawnictwa duetu TEDE & SIR MICH. Albumu, który swoją premierę zalicza podwójnie. Pierwszą część płyty KA$ABLANCA w wersji DIGITAL otrzymaliśmy jeszcze w marcu. Na wersję REAL musimy natomiast poczekać do czerwca. A jednym z numerów, jakie znajdą się na KA$ABLANCE, tej jeszcze nie w pełni zaprezentowanej, jest wspomniany na wstępie SZLAUFEN. Raper porusza w nim temat, jak najbardziej dla siebie reprezentatywny. Tym samym otrzymaliśmy kolejny numer TDF-a traktujący o pieniądzach. Stwierdzenie, że w tym utworze „TEDE to tylko o hajsie nawija” nie byłoby jednak całkowicie precyzyjne. Uważniejsi słuchacze bowiem, kilka politycznych adnotacji w SZLAUFEN powinni wyhaczyć również. Całość natomiast zobrazowano około militarnym klipem, którego autorem jest Moher.

TEDE & SIR MICH – SZLAUFEN 

SZLAUFEN kolejnym powodem zaczepki ze strony WdoWy w stronę Tedego?

Zainteresowana osobą TDF-a zdaje się być również WdoWa. Warszawska raperka Granieckiego zaczepiła jeszcze pod koniec ubiegłego miesiąca w singlu Jak zostać raperką?, stanowiącym zapowiedź albumu nagranego z Reną oraz Ryfą Ri. W utworze tym padły skierowane w stronę założyciela NWJ słowa:  „…nie zmieniać co chwilę ekipy jak Tede”Głuchy nie pozostał na nie sam TEDE i riposta pojawiła się w sieci w tempie ekspresowym.

Co tam w Alkopoligamii? / Tak między nami, to takie jest życie
Być hitem – niedzieli
Zapomnij, bo tamto w jacuzzi to Żurom Ciebie przebił
Jeśli musisz o mnie mówić, no to to lepiej sobie przemyśl. 

– TEDE odpowiada WdoWie.

Nie wspominałbym jednak o tym, gdyby na tych uprzejmościach się zakończyło. Ale jednak nie! Wymiana zdań trwa dalej. A na powyższy SZLAUFEN reakcja ze strony raperki pojawiał się już chwilę po premierze! Na swoim Instagramie WdoWa zamieściła krótkie video, na którym bawi się charakterystycznym dla TDF-a łańcuchem NWJ. Całość opatrzono także komentarzem:

Nie być hitem ani poniedziałku, ani niedzieli. A premierą o Szlaufie to Gonciarz Ciebie przebił

– WdoWa reaguje na singiel SZLAUFEN
WdoWa - instagram TEDE beef
WdoWa zaczepia Tedego na Instagramie

Jaki będzie finał tej sytuacji? Czy wzajemne przytyki WdoWy i Tedego przerodzą się w nagrywanie pełnoprawnych singli? Raczej się tego nie spodziewam. Mogłoby być jednak całkiem ciekawie, a czas pokaże, czy tak się stanie….

KA$ABLANCA najbardziej rapowym albumem duetu TEDE & SIR MICH

Album KA$ABLANCA w pełnej wersji oznaczonej jako REAL, ukaże się 18 czerwca. Połowę tego albumu słuchać możemy już od marca. Część albumu zatytułowana DIGITAL od tego bowiem miesiąca dostępna jest w serwisach streamingowych. Jak przyznał sam TEDE, zabieg taki pozwolił na celebrowanie premiery wydawnictwa przez prawie trzy miesiące! TDF po raz kolejny zwrócił także uwagę, że KA$ABLANCA jest najbardziej rapowym materiałem, jaki stworzył on w duecie z SIR MICHEM.

Ten album jest prawdziwie hip-hopową produkcją. Czysty rap, jaki udało nam się z Michem przemycić w brzmieniu i warstwie lirycznej tego albumu, jest niepowtarzalny. Cała płyta jest prawdopodobnie najlepszą produkcją w naszej karierze, a przecież nadal trzymamy 10 asów w rękawie, jakimi są kawałki z wersji „REAL”

– TEDE o albumie KA$ABLANCA

Wiemy również, że TEDE przy pracy nad albumem KA$ABLANCA wyznaczył sobie całkiem klarowny cel, który wielu słuchaczy z pewnością usatysfakcjonuje: „zacząć wszystko od początku, powrócić do korzeni i znaleźć rap od nowa”. Lirycznie KA$ABLANCA stanowi wypadkową wszystkich wydarzeń, które w 2020 roku miały miejsce zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym warszawskiego rapera. My natomiast wszystko to, już w całości, usłyszymy 18 czerwca. 

TEDE / SIR MICH – KA$ABLANCA DIGITAL – odsłuch

TEDE & SIR MICH – Sopot Hip-Hop Festival – 18 lipca 2021 – bilety

Sopot Hip-Hop Festival, na którym wystąpią również bohaterowie dzisiejszego tekstuodbędzie się 18 lipca w Operze Leśnej w Sopocie. Wejściówki na wydarzenie są dostępne na stronie Biletomat.pl

TEDE & SIR MICH prezentują premierowy singiel i klip zwiastujący album „KA$ABLANCA REAL”. Raper odpowiada również na zaczepki ze strony WdoWy.

Sopot Hip-Hop Festival | 18 lipca, Opera Leśna, Sopot

Biletomat.pl
89 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →