fot. kadr z teledysku „Anti-Hero"

Taylor Swift popową legendą. Wokalistka szturmem wdarła się do pierwszej dziesiątki listy Billboard Hot 100


02 listopada 2022

Podziel się newsem:

Taylor Swift przez wiele lat była czołową artystką muzyki pop. Wokalistka udowodniła jednak, że obecnie nikt nie może się z nią równać.

Narodziny legendy

Taylor Swift jako pierwsza artystka w historii podbiła pierwszą dziesiątkę listy przebojów Billboard Hot 100, zajmując pierwsze 10 pozycji dzięki swojemu albumowi Midnights. Coś takiego do tej pory nie udało się jeszcze nikomu.

Przeczytaj także: Taylor Swift: Midnights średni album, który bije rekordy i wzbudza wiele kontrowersji [opinia]

Nowy klip Taylor Swift wypełniają gwiazdy i ukryte smaczki. Rozszyfrowujemy easter eggi z „Bejeweled”
fot. materiały prasowe

Wokalistka i jej najnowsze wydawnictwo pokonali wspólnie Drake’a, który do tej pory piastował rekord wraz z dziewięcioma miejscami w pierwszej dziesiątce zestawienia. Raperowi udało się tego dokonać z zeszłorocznym albumem Certified Lover Boy. Taylor Swift zdobyła więc najbardziej zaszczytne miejsce, przebijając rapera o jedno oczko. Tym samym po raz pierwszy w 64-letniej historii amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot 100 zapewniła sobie całą pierwszą dziesiątkę dla samej siebie. Co więcej, album Midnights sprawił, że po raz pierwszy w historii zestawienia w czołowej dziesiątce nie pojawił się żaden mężczyzna. Z tego faktu mogą się również cieszyć fani Lany Del Rey, bowiem ich ulubienica dzięki współpracy z Taylor Swift osiągnęła najwyższe do tej pory 4. miejsce w rankingu.

Listy przebojów Billboard Hot 100 obejmują transmisję strumieniową wszystkich gatunków w USA (oficjalne audio i oficjalne wideo), audycje radiowe i dane o sprzedaży. Poniżej prezentujemy wam pierwszą dziesiątkę na dzień 1 listopada, a także odpowiadające utworom liczby wyświetleń:

  • 01. Anti-Hero: 59,7 milionów
  • 02. Lavender Haze: 41,4 milionów
  • 03. Maroon: 37,6 milionów
  • 04. Snow On The Beach feat. Lana Del Rey: 37,2 milionów
  • 05. Midnight Rain: 36,9 milionów
  • 06. Bejeweled: 35,5 milionów
  • 07. Question…?: 31 milionów
  • 08. You’re on Your Own, Kid: 34,1 milionów
  • 09. Karma: 33 milionów
  • 10. Vigilante Shit: 32,2 milionów

Album Midnights osiągnął również rekord, będąc najczęściej sprzedawanym albumem z blisko 1,578 milionów sprzedanych egzemplarzy. Ostatnim albumem, który osiągnął tak wysoką sprzedaż w pierwszym tygodniu po premierze był krążek 25 Adele w 2015 roku.

Taylor Swift – Anti-Hero, posłuchaj!

Taylor Swift przez wiele lat była czołową artystką muzyki pop. Wokalistka udowodniła jednak, że obecnie nikt nie może się z nią równać. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →