źródło: AVendettaForYou + AI

Sztuczna inteligencja pokazała „Shreka” jako dark fantasy z lat 80.


09 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jak wyglądałby Shrek w mrocznej estetyce z pogranicza fantasy i horroru? Sprawdzili to internauci, którzy wykorzystali sztuczną inteligencję do zaprezentowania animacji jako dark fantasy z lat 80. Efekty są komiczne.

Ponadczasowy Shrek jako dark fantasy

Shrek w tym roku skończy 22 lata. Amerykański film animowany z 2001 roku w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson wciąż dowodzi, że jest popkulturowym fenomenem. Twórcy widzą, że animacja kochana jest wśród młodszych i starszych widzów, więc nie zaprzestali produkcji kolejnych filmów nawiązujących do uniwersum. Niedawno do kin wszedł osadzony w uniwersum Shreka Kot w butach: Ostatnie życzenie i jak na razie zbiera rewelacyjne recenzje wśród krytyków (96 proc. pozytywnych opinii w serwisie „Rottten Tomatoes”).

Sukcesem oryginalnego filmu było skierowanie go nie tylko do dziecięcej publiki, która mogła znaleźć w animacji ciekawy morał i zabawne gagi, ale również do dorosłych, śmiejących się z wielu niewybrednych żartów. Shrek bawi sam w sobie, a internet dodatkowo zadbał o to, by jego komediowość przetrwała w memach czy youtube’owych przeróbkach.

Niedawno jeden z fanów postanowił zobaczyć, jak Shrek wyglądałby w klimacie mrocznego fantasy z lat 80. Żeby to sprawdzić, wykorzystał sztuczną inteligencję. Na kadrach można zobaczyć Shreka, który wygląda jak mniej sympatyczny ogr, złowieszczego Osła czy Farquaada, który wypadł nawet przystojnie!

Oto efekt:

Filmy i seriale przerobione przez sztuczną inteligencję

To jedna z wielu przeróbek filmowych stworzona przy wsparciu algorytmów sztucznej inteligencji. Kinomani tworzą wiele rekonstrukcji tego typ – im bardziej absurdalne, tym lepsze. Wiele osób zachwycało się na przykład tym, jak wyglądałoby m.in. The Office wyreżyserowane przez Davida Lyncha.

Znajdziecie również inne przeróbki, takie jak poniższy Władca Pierścieni. Tak jak w przypadku filmu Shrek, jest to przeróbka w klimacie dark fantasy.

Jak wyglądałby Shrek w mrocznej estetyce z pogranicza fantasy i horroru? Sprawdzili to internauci, którzy wykorzystali sztuczną inteligencję do zaprezentowania animacji jako dark fantasy z lat 80. Efekty są komiczne. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →