fot. Bartek Woliński

Szósta edycja Red Bull KontroWersy już za moment. Czy Koro obroni tytuł?


09 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jesienią do tradycyjnej formuły powraca impreza Red Bull KontroWersy. Po okresie pandemicznym szósta edycja wydarzenia znów odbędzie się w formie stacjonarnej.

Red Bull KontroWersy zawitają do Wrocławia

Już za niecały miesiąc, w sobotę 8 października, odbędzie się szósta edycja imprezy Red Bull KontroWersy. Po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii wydarzenie odbędzie się stacjonarnie. Tym razem KontroWersy będziecie mogli usłyszeć we Wrocławiu w Akademia Club.

Zobacz: Światowy Finał Red Bull BC One odbędzie się w Polsce

Red Bull KontroWersy to bitwy w standardowym formacie 1 na 1. Podczas najbliższego wydarzenia zmierzy się ze sobą szesnastu najlepszych freestyle’owców. Kilka dni temu na oficjalnym kanale Red Bull Wersy pojawił się dwuminutowy film, w którym Koro zaprasza na bitwę. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ od 2019 roku Koro nie oddał nikomu mistrzowskiego pasa.

Trzykrotny zwycięzca przemierza w nim [filmie promocyjnym – przyp. red.] ulice miasta, by trafić do pustego jeszcze klubu i powrócić do edycji wydarzenia z 2020 roku, która odbyła się w tym samym miejscu.

Co ciekawe, podczas „treningu” freestylu na scenie w klubie, spotyka tam „woźnego”, w którego wciela się inna postać związana ze środowiskiem freestylowym – Spartiak

– czytamy w opisie filmu.

Koro zaprasza na bitwę freestylową | Red Bull KontroWersy wracają do klubu!

Cały czas można zapisywać się na eliminacje. Mogą w nich wziąć udział osoby pełnoletnie, które zapisały się na wydarzenie oraz kupiły bilet. Pierwsze osiem miejsc spośród szesnastu zajmą zaproszeni już zawodnicy. Pozostałe miejsca będą przeznaczone dla zwycięzców eliminacji. Pełen regulamin oraz link do wydarzenia znajdują się na stronie organizatora.

Red Bull KontroWersy 2022
fot. materiały prasowe

Historia KontroWersów

Pierwsza edycja KontroWersów odbyła się w 2017 roku. Debiutancką odsłonę wydarzenia wygrał Radzias, jednak rok później tytuł mistrza powędrował do Wawrzyna. Partnerami tegorocznej edycji Red Bull KontroWersy są Radio Eska, Red Bull Mobile oraz Rytmy.pl.

Głównym założeniem Red Bull KontroWersy jest wyłonienie najlepszego freestyle’owca. Jednak aby zdobyć ów tytuł startujący w bitwach zawodnicy muszą zmierzyć się z freestyle’owymi zadaniami, jakie postawią przed nimi sędziowie.

Bitwy obfitują więc w nietypowe rundy. Do tej pory zawodnicy stanęli m.in. przed zadaniem komplementowania przeciwnika, stworzenia storytellingu czy nawijania o gadżetach wylosowanych ze skrzyni

– czytamy w opisie wydarzenia.

Najlepsze wymiany punchy cz. I: Koro, Filipek, Kaz, Iwo, Q-Key i inni

Jesienią do tradycyjnej formuły powraca impreza Red Bull KontroWersy. Po okresie pandemicznym szósta edycja wydarzenia znów odbędzie się w formie stacjonarnej. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Red Bull KontroWersy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →