materiały prasowe

Szczyl i Frank Leen coverują hit Jeden Osiem L – „Jak zapomnieć”


31 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Niespodzianka od Frank Leena i Szczyla. Artyści wzięli na tapet jeden z najsłynniejszych polskich utworów XXI wieku – Jak zapomnieć autorstwa Jeden Osiem L. Co z tego wyszło?

Frank Leen i Szczyl – jak nie oni, to kto

O tym, że Frank Leen jest niezwykle utalentowanym i wszechstronnym artystą, wie chyba każdy, kto śledzi jego poczynania. Tu wyprodukuje, tam zaśpiewa, gdzie indziej weźmie do ręki instrument czy zarapuje. Nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych i tworzy to, co mu w duszy gra. Potwierdzają to zarówno jego kawałki, jak i gościnne wizyty u innych artystów. Wśród muzyków, z którymi Frank Leen przeciął się na swojej artystycznej drodze, znajdują się chociażby Michał Anioł, CatchUp, SevenPhoenix czy właśnie Szczyl.

O raperze z Trójmiasta powiedziano już sporo, chociaż mam wrażenie, że podobnie jak w przypadku Frank Leena, nadal niewystarczająco. Szczyl zaliczył w ubiegłym roku bardzo udany debiut, który słusznie znalazł się w wielu podsumowaniach zbierających najlepsze lub najciekawsze wydawnictwa 2021 roku. Nasze płytowe podsumowanie najlepszych ubiegłorocznych propozycji polskiego rapu znajdziecie tutaj, zaś pod tym linkiem przeczytacie recenzję Polskiej Florydy autorstwa Krzysztofa Nowaka.

Nikt nie prosił, każdy potrzebował

Kiedyś pod jednym z wykonów Mr. Brightside The Killers przeczytałem komentarz, że prawdopodobnie każdy Brytyjczyk w jakiś dziwny, podświadomy sposób zna tekst tego utworu (a przypomnę, że The Killers to amerykański zespół). Tworząc analogiczną sytuację w przypadku polskiej muzyki, na myśl od razu przychodzi mi Długość dźwięku samotności Myslovitz, Biała armia Bajmu czy właśnie Jak zapomnieć Jeden Osiem L.

Frank Leen i Szczyl odkopali oraz nieco odświeżyli ostatni z tych utworów, dzieląc się krótkim coverem, który niespodziewanie pojawił się w mediach społecznościowych. Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie usłyszałbym całość. Kto wie, może doczekamy się pełnego coveru?

Frank Leen & Szczyl – Jak zapomnieć (Jeden Osiem L cover)

Niespodzianka od Frank Leena i Szczyla. Artyści wzięli na tapet jeden z najsłynniejszych polskich utworów XXI wieku – Jak zapomnieć autorstwa Jeden Osiem L. Co z tego wyszło? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →