reklama BMW z Halftime Show

Super Bowl 2022 – oto najciekawsze reklamy tegorocznego finału

Obserwuj nas na instagramie:

Za nami Super Bowl LVI. Oprócz sportowych i muzycznych emocji, jakich przysporzyło nam wydarzenie, nie sposób przejść obojętnie także obok reklam, które wyświetlane były w przerwie meczu. Zebraliśmy najciekawsze z nich.

Super Bowl, coroczne amerykańskie święto sportu, nie tylko sportem stoi. Istotną częścią tego wydarzenia są także wyświetlane reklamy. Firmy prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, często angażując w to muzyków, aktorów czy gwiazdy sportu. W tym roku cena za 30-sekundowy spot wynosiła… 6 milionów dolarów.

Sprawdź także: Super Bowl Halftime Show: klęczący Eminem, 50 Cent tajemniczym gościem i Anderson .Paak na bębnach

Jakie marki zaprezentowały się podczas tegorocznego finału futbolu amerykańskiego? Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych.

Reklamy podczas Super Bowl 2022

W spocie firmy Squarespace zajmującej się tworzeniem i hostingiem witryn internetowych wystąpiła Zendaya, aktorka znana między innymi z wielokrotnie nagradzanego serialu Euforia. To krótka historia sprzedawczyni muszelek, której sukces pomogło osiągnąć Squarespace, a narratorem historii jest… Andre 3000 – legendarny raper, członek duetu hip-hopowego OutKast. Reklamę wyreżyserował Edgar Wright (twórca chociażby filmu Baby Driver).

Sally’s Seashells (Extended) | Big Game Commercial 2022

Z kolei Hellmann’s postawił na reklamę z przekazem przeciw marnowaniu żywności. „Jeśli myślisz o wyrzucaniu jedzenia – pamiętaj, że zawsze jest Mayo”. Bohater reklamy wkracza do akcji za każdym razem, gdy ktoś chce wyrzucić jedzenie. Mayo daje rady dotyczące tego, że wiele produktów możne otrzymać drugie życie, kiedy dodamy do nich majonez. W spocie wystąpił amerykański komik Pete Davidson.

Hellmann’s: Mayo Tackles Food Waste

Firma Lay’s do swojego spotu zaprosiła Paula Rudda i Setha Rogena. Widzimy w nim przyjaciół, którzy tuż przed ceremonią ślubną Setha wracają wspomnieniami do swoich najważniejszych wspólnych przeżyć. Wszystkim tym wspomnieniom towarzyszy chrupiąca przekąska.

Lay’s | “Golden Memories” Seth Rogen & Paul Rudd Super Bowl LVI Commercial

Budweiser zaprezentował reklamę A Clydesdale’s Journey, wyreżyserowaną przez zdobywczynię Oscara Chloé Zhao. Przedstawia ona konia pokonującego różne wyzwania, a towarzyszy mu muzyka Gary’ego Clarka Jr.

A Clydesdale’s Journey | Budweiser Super Bowl 2022

Z kolei w reklamie BMW Arnold Schwarzenegger wciela się w rolę Zeusa. Spot przedstawia codzienne życie greckiego boga i jego żony – Hery (w tej roli Salma Hayek). Para stawia czoła wielu wyzwaniom ziemskiego życia, a najlepszym z wynalazków ludzkości okazuje się elektryczny samochód marki BMW.

Zeus & Hera | BMW USA

Amazon zareklamował asystentkę głosową – Alexę. Pojawia się ona w domu Scarlett Johansson i Colina Josta, którzy korzystają z urządzenia, aby w miłej atmosferze rozsiąść się na kanapie i oglądać finał. Małżeństwo zastanawia się, co by było, gdyby Alexa potrafiła czytać w myślach.

Amazon’s Big Game Commercial: Mind Reader

Marka Doritos stworzyła animowany minimusical z udziałem uroczych i bardzo różnorodnych mieszkańców lasu. Dzikie zwierzęta pod wpływem przekąski zaczynają tańczyć w rytm hitu Salt-N-Pepy Push It. W spocie głosu udzielili: raperka Megan Thee Stallion jako ognisty śpiewający ptak i Charlie Puth jako beatboxujący lis.

Push It | Flamin’ Hot | Super Bowl LVI TV Spot

W spotach Uber Eats wystąpiły: aktorka Jennifer Coolidge, prowadzący The Daily Show Trevor Noah i założycielka Goop – Gwyneth Paltrow. Bohaterowie reklamy wgryzają się w niejadalne produkty, takie jak szminka, dezodorant i świeca. Ma to na celu promocję rozszerzonych usług kurierskich Uber Eats – teraz oferujących także dostawy alkoholu, artykułów ze sklepu spożywczego, kosmetyków i produktów dla dzieci – z torbami na zakupy z napisem „Uber Don’t Eats”.

Uber Don’t Eats

Filmowe i serialowe zapowiedzi na Super Bowl 2022

Oprócz reklam produktów pojawiły się także zapowiedzi filmowe i serialowe. Wiele wytwórni postanowiło wykorzystać to sportowe (i nie tylko) święto, aby pochwalić się swoimi nadchodzącymi produkcjami. I tak otrzymaliśmy m.in. zwiastun serialu Marvela Moon Knight i filmów Jurassic World Dominion, Nope, Sonic 2: Szybki jak błyskawica czy Ambulans. Platformy Netflix, Disney+ i AMC+ przedstawiły z kolei spoty ze swoimi nowościami, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

MOON KNIGHT Super Bowl Trailer (2022)

Netflix Super Bowl Ad | 2022 Movie Preview and The Adam Project

Disney+ Has All the GOATs | Disney+

Za nami Super Bowl LVI. Oprócz sportowych i muzycznych emocji, jakich przysporzyło nam wydarzenie, nie sposób przejść obojętnie także obok reklam, które wyświetlane były w przerwie meczu. Zebraliśmy najciekawsze z nich. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →