fot. Netflix

„Squid Game” to niekwestionowany hit zeszłego roku. Skąd wzięły się pomysły na kostiumy bohaterów?


25 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Squid Game podbił serialowy świat. Nie tylko pod względem fabularnym, ale także wizualnym. Charakteryzacje do dziś budzą podziw i wbijają się do szaf widzów produkcji.

Podium zdobyte przez Squid Game w błyskawicznym tempie

Na ten moment Squid Game piastuje miano najpopularniejszego serialu w historii Netflixa. Jednak nie tylko rankingi stale obwieszczają światu o świetności serialu. Robią to także jego fani, którzy dalej zakochani są w ubiorze uczestników gry. Skąd wziął się jednak pomysł na sławne już dresy?

Squid Game netflix Czarnek
Kadr z serialu Squid Game / fot. Netflix

Autentyczność ukryta w szczegółach

Swój pomysł na charakteryzacje wyjawiła kostiumografka koreańskiej produkcji, Cho Sang-kyung, na łamach rozmowy z IGN. Przyznała wtedy, że jej główną inspiracją przy tworzeniu strojów, była po prostu rzeczywistość, którą miała zamiar przyciągnąć wzrok widzów i jeszcze bardziej oddać dobitność przekazu, jaką miał nieść za sobą Squid Game.

Przeczytaj także: „Squid Game” trafi do kin. Wyjątkowe pokazy na dużym ekranie

Uczestnicy gry pochodzą z różnego rodzaju marginesu społecznego, [to ludzie] którzy są zaniedbywani, jeśli nie zwracamy na nich uwagi. Chciałam, żeby ich obecność się wyróżniała, więc zaproponowałam, żeby ubrać bohaterów w pasujące do siebie dresy, powszechnie sprzedawane w przeszłości w sklepach z zaopatrzeniem przed szkołami. Najmocniejszy obraz pojawia się w scenie, w której czerwona krew rozbryzguje się na zielonych dresach, to trafne wprowadzenie do tonu i sposobu [oddziaływania] serialu.

– dodaje kostiumografka.

Squid Game – sezon drugi, kiedy możemy spodziewać się premiery?

Squid Game doczeka się również drugiego sezonu. Reżyser nowej odsłony zdradził, że w nowych odcinkach zobaczymy, jak Gi-Hun (Lee Jung-jae) od zera będzie zgłębiał sekrety organizacji, która odpowiedzialna jest za stworzenie brutalnej gry. Na ten moment jednak nie znamy daty premiery ani postępu w kręceniu drugiego sezonu.

Squid Game podbił serialowy świat. Nie tylko pod względem fabularnym, ale także wizualnym. Charakteryzacje do dziś budzą podziw i wbijają się do szaf widzów produkcji. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →