fot. Spotify

Spotify startuje z nową polską playlistą. Pojawią się na niej niezależni artyści z naszego kraju


08 lutego 2022

Podziel się newsem:

Spotify uruchomiło właśnie nową playlistę. Fresh Finds Polska to zbiór utworów niezależnych polskich artystów, których będziecie mogli odkryć na łamach nowego projektu

Nowe głosy na świeżej playliście

Czasami by wybić się w przemyśle muzycznym potrzeba po prostu szczęścia. Pomocną dłoń w kierunku niezależnych polskich artystów wyciąga Spotify, które ku wsparciu muzyków utworzyło playlistę Fresh Finds, która właśnie dziś – 8 lutego 2022 roku startuje na naszych urządzeniach. Playlista Fresh Finds pozwoliła rozwinąć skrzydła takim piosenkarzom i piosenkarkom jak: Clairo, Omar Apollo, Curtis Waters, 100 gecs, czy też Amine.

Spotify
Grzes i ma.bla/ fot. Spotify

Od momentu uruchomienia w 2016 roku Fresh Finds, Spotify umieściło na playliście ponad 25 000 artystów, a ich średnia miesięczna liczba słuchaczy wzrosła aż o 108% w ciągu 28 dni od momentu dodania. Spośród artystów, których pierwszą redakcyjną playlistą Spotify jest Fresh Finds, ponad 44% trafia w przyszłości na inne redakcyjne playlisty na Spotify.

czytamy na stronie platformy.

Spotify pomoże wybić się z niszy

Dzięki Fresh Finds prezentujemy słuchaczom Spotify najciekawsze niezależne lokalne talenty, często na początku swojej artystycznej drogi. Korzystając z narzędzi dostępnych poprzez platformę Spotify for Artists, lokalny team każdego dnia odkrywa najciekawszą nową muzykę od polskich niezależnych artystów. Cieszymy się, że możemy stworzyć dla nich specjalną przestrzeń i pokazać różnorodne, wschodzące talenty. Fresh Finds to miejsce dla undergroundowych artystów z każdego gatunku muzyki, od lofi rapu i bedroom popu po elektronikę i punk – playlista na której odnajdą ich słuchacze spragnieni muzycznych odkryć i świeżości.

mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.
Spotify
IKARVS/ fot. SPotify

Kogo zobaczymy na polskiej playliście Fresh Finds?

Na polskiej playliście Fresh Finds zobaczymy 50 utworów niezależnych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wśród nich znaleźli się asl33p, który trafi też na okładkę playlisty, TEN TONYE, bazOOms, color blue, Grzes, ma.bla, IKARVS, Beg Lepes, Akio, IGA, natan. Playlista będzie aktualizowana co tydzień, a wybrani artyści będą mogli trafić prosto na globalne składanki innych biorących udział w akcji regionów np. w Australii/Nowej Zelandii, Brazylii, Niemiec/Austrii/Szwajcarii, Wielkiej Brytanii/Irlandii, Indii, Indonezji, Włoch, Filipin, Singapuru/Malezji, Hiszpanii, Korei Południowej i Turcji, a także do Wietnamu.

Spotify uruchomiło właśnie nową playlistę. Fresh Finds Polska to zbiór utworów niezależnych polskich artystów, których będziecie mogli odkryć na łamach nowego projektu Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →