fot. CGM

Neil Young nawołuje do masowych zwolnień i uwolnienia się od platformy Spotify


08 lutego 2022

Podziel się newsem:

Zaciekłej walki ciąg dalszy. Neil Young posuwa się o krok dalej i bojkotuje Spotify na szerszą skalę.

Neil Young kontra Spotify

Tydzień temu w sieci rozpoczęła się wojna pomiędzy Neilem Youngiem a Joe Roganem. Dotyczyła ona podcastu Joe Rogana, który podawał fałszywe informacje związane z pandemią wirusa i zapraszał takich gości jak np. dr. Robert Malone, który jako specjalista od chorób zakaźnych doczekał się blokady na Twitterze za rozpowszechnianie dezinformacji o COVID-19. W związku z publikacją podcastu Rogana grupa 270 amerykańskich lekarzy, naukowców, pracowników służby zdrowia i wykładowców akademickich wystosowała specjalny list do Spotify, w którym, jak podaje Guardian, wnoszono o ustanowienie jasnej i transparentnej polityki w celu moderowania dezinformacji na platformie.

Przeczytaj także: Spotify wprowadza nowe regulacje ws. COVID-19. Jakich zmian możemy się spodziewać?

Na ten moment jednak potyczka przerodziła się w walkę z przywództwem Spotify. W zamieszczonym na stronie internetowej Younga liście mówi on o tym, że dyrektor generalny serwisu Daniel Ek zatracił w sobie spojrzenie na kreatywność serwisu i liczą się dla niego tylko liczby. Nawoływał w nim on także do wyniesienia się z tego miejsca, a słowa te skierował do pracowników Spotify.

Jego list zakończył także słowami, by pracownicy Spotify byli ludźmi wolnymi i by wybrali dobrą ścieżkę rozwoju swojego życia. W przeciągu ostatnich tygodni to już kolejny atak ze strony wokalisty w kierunku platformy.

Spotify odpowiada na krytykę

Przed całym zarządem Spotify nie lada wyzwanie. Dalsza droga, jaką powinna podążać firma, nie jest jeszcze nikomu znana, ponieważ każdy kolejny ruch platformy będzie na pewno bacznie obserwowany. Jedno jest jednak pewne – jest ona bardzo zależna od swoich pracowników. Czy Young będzie miał znaczący wpływ na myślenie osób pracujących pod szyldem platformy? Tego nie wiemy, ale sytuacja z Roganem pokazała, że dalsze poruszanie się w granicach Spotify będzie musiało być bardzo rozważne i serwis nie może już sobie pozwolić na kolejne potknięcia.

Neil Young
Daniel Ek – szef generalny Spotify/ fot. ITReseller

Zaciekłej walki ciąg dalszy. Neil Young posuwa się o krok dalej i bojkotuje Spotify na szerszą skalę. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Neil Young […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →