Spencer” – jest pierwszy zwiastun filmu o Księżnej Dianie


27 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Spencer to biograficzny film, który opowie o losach uwielbianej – w Wielkiej Brytanii i na świecie – Księżnej Diany. Produkcja ukaże się w kinach w listopadzie tego roku i właśnie przedstawiono jej pierwszy zwiastun. Jak Kristen Stewart poradzi sobie w roli Lady Di?

Spencer – najbardziej wyczekany film 2021?

Tego nie wiem, ale na pewno pozostawający w ścisłej czołówce. Filmy historyczne mają duże wzięcie, a te opowiadające o brytyjskiej rodzinie królewskiej są przebojami niemalże z zasady. Wystarczy spojrzeć na serial Netflixa The Crown, który gromadzi przed odbiornikami rzesze fanów, spragnionych dramatów na monarszym dworze.

Spencer opowie historię Księżnej Diany, a konkretnie skupi się na wydarzeniach orbitujących wokół jej rozwodu z Księciem Karolem. Kontrowersyjnie? Owszem. Niebezpiecznie? Również. Rodzina królewska jak ognia unika skandali, które mogłyby zaszkodzić jej reputacji, więc na ową ekranizację z pewnością patrzą nieprzychylnym okiem. A ta ciekawość i prowokacja wyłącznie dolewają oliwy do ognia.

Przeczytaj: Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym trailerze „House of Gucci”

Spencer pierwszy zwiastun Kristen Stewart Księżniczka Diana

Kristen Stewart jako Księżna Diana

Ten angaż budził wątpliwości, które nieco zbledły po opublikowaniu pierwszych zdjęć z planu, na których aktorka wygląda uderzająco podobnie do Lady Di. Uprzedzenia względem Kristen Stewart są odrobinę niedorzeczne – osądzanie ją po teen dramie, w której zagrała kilkanaście lat temu nie mają racji bytu w rozwijającym się przemyśle filmowym.

Przeczytaj: Robert EggersAnna Taylor-Joy i moda na wampiry. Duet powróci z reinterpretacją „Nosferatu

W filmie Spencer wystąpią również Jack Farthing jako Książę Karol, Timothy Spall, Sally Hawkins, Sean Harris, Olga Hellsing oraz Thomas Douglas. Za kamerą stanie Pablo Larraín, natomiast scenariusz stworzył Steven Knight, który pracował m.in. przy serialu Peaky Blinders.

Premiera produkcji została zapowiedziana na 5 listopada 2021.

Spencer, zobacz zwiastun filmu

Spencer to biograficzny film, który opowie o losach uwielbianej – w Wielkiej Brytanii i na świecie – Księżnej Diany. Produkcja ukaże się w kinach w listopadzie tego roku i właśnie przedstawiono jej pierwszy zwiastun. Jak Kristen Stewart poradzi sobie w roli Lady Di? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →