materiały prasowe

Sony testuje nowe rozwiązania w PlayStation 5. Komendy głosowe, czaty oraz filtry


10 lutego 2022

Podziel się newsem:

Sony testuje wprowadzenie możliwości sterowania interfejsem PlayStation 5 przy pomocy głosu. Sprawdź szczegóły.

Wybieranie głosowe w PlayStation 5? Sony testuje

Nadchodząca aktualizacja PlayStation 5 będzie wprowadzać beta testy komend głosowych. Początkowo opcja będzie dostępna jedynie dla anglojęzycznych graczy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale jeśli przejdzie pozytywnie fazę testów, prawdopodobnie trafi do wersji konsoli na całym świecie. Komendy głosowe nie są całkowitą nowością jeśli chodzi o PlayStation. Opcja ta była wprowadzona już w poprzedniej konsoli, PS4. Użytkownicy biorący udział w becie komend głosowych na PlayStation 5 będą mogli aktywować funkcję, mówiąc: „Hey PlayStation”. Następnie za pomocą głosu będzie można poruszać się po menu, włączać gry i aplikacje, ale także kontrolować część z nich, np. odtwarzacze. By wziąć udział w beta testach, należy zarejestrować się na stronie Sony.

Garść innych udogodnień w PlayStation 5

Oprócz nowych poleceń Sony ma w planach wprowadzić nowe narzędzia, jak np. czaty głosowe zwane imprezami, będące zasadniczo typowymi czatami grupowymi, które będą funkcjonować na zasadzie otwartych pokoi lub zamkniętych spotkań, na które wejście wymaga zaproszenia. Kolejną innowacją ma być filtr, który będzie dokładniej sortował dostępne gry pod względem chociażby gatunku. Zwiększą także liczbę języków dostępnych w opcji „czytnik ekranu”.

Kryzys na rynku podzespołów

Wciąż nie milkną echa dość niskiej dostępności PlayStation 5. Jest to problem dotykający nie tylko Sony, ale także ich największą konkurencję w branży konsol, a więc Microsoft i ich Xboxa. Wszystko to wynika z bardzo niskiej dostępności podzespołów do konsol, ale także kart graficznych i procesorów najnowszej generacji. Jak twierdzi prezes firmy Intel, Pat Gelsinger, nie zapowiada się, by sytuacja prędko uległa zmianie, a problemy z dostępnością mogą trwać nawet i do 2023 roku włącznie.  

Najnowszy odcinek PlayStation News

Sony testuje wprowadzenie możliwości sterowania interfejsem PlayStation 5 przy pomocy głosu. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego singla Wybieranie głosowe w PlayStation 5? Sony testuje Nadchodząca aktualizacja PlayStation 5 będzie wprowadzać beta […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →