kadr z klipu do utworu „nigdy więcej 2022”

Solar w emocjonalnym utworze „nigdy więcej 2022” o sytuacji w SBM Label


22 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Solar w emocjonalnym i szczerym utworze nigdy więcej 2022, podsumowuje ostatni rok w swoim życiu i w SBM Label.

Morze domysłów

Wokół SBM Label zebrało się w ostatnich miesiącach wiele domysłów i plotek. Przyczyniło się do tego między innymi odejście z wytwórni Bedoesa, a także wersy Maty skierowane w stronę byłego kolegi labelu. Plotki o kolejnych odejściach wzmocniły tylko głosy dotyczące tego, że tak jak szybko SBM Label został przez fanów wyniesiony na piedestał po Hotelu Maffija 2, tak szybko został obwieszczony zbliżający się koniec wytwórni. Solar postanowił uciąć spekulacje i wypuścił singiel nigdy więcej 2022 na bicie Białasa, w którym dostarcza słuchaczom garść informacji.

Solar – nigdy więcej 2022

Diament za Hotel, kolejne odejścia i osobiste problemy

Kolejne wersy tekstu odkrywają kolejne fakty dotyczące zarówno SBM Label, jak i roku w życiu Solara, który mówi tutaj o rozstaniu:

Ciemny pokój w pustym domu, pies drapie łapą w drzwi
I gdyby nie to, leżałbym tu jeszcze parę dni, bo
To był ciężki rok, jak parę ton
Teraz niе leżę z nią, w tle leci Lor
Zniеnawidziłem sb, to dzięki tb
Lecą tak ostre słowa, prawie podcinają żyły

Co sugerują także wersy:

Pęka serce, gdy nie słyszę rano „tata, wstawaj”
A niestety jest za późno, by naprawiać

Na koniec pierwszej zwrotki Solar przyznaje się, że cierpi na depresje. Druga zwrotka odnosi się już mocniej do samego SBM Label. Potwierdza plotki dotyczące pogarszające się relacje wewnątrz ekipy:

Już takie są fakty, nie łączy nas krew, łączą kontrakty
Latami żyliśmy ze sobą jak bracia, teraz tego nie ma więc po co udawać?

Zwraca się między innymi do osób krytykujących utworu Doroty Masłowskiej wydane w SBM A:

Nie siadły Motyle, rozumiem nie wasza jazda
Ale nie docenić tekstu do Ojca to owczy pęd

A także tych, które w negatywnie sposób odnosiły się do utworu Kinnego Zimera WCHJ, w teledysku do którego wystąpiła Natsu:

Kinny u Natsu to mój pomysł i to prawda, więc jak chujowy to biorę na siebie i okej

Kolejną istotną nową informacją jest odejście z labelu Jana-rapowanie oraz Beteo. Ponadto w teledysku widać, jak Solar wręcza diamentowe płyty kolejnym uczestnikom Hotelu Maffija 2, ogłaszając tym samym, że album sprzedał się w nakładzie przekraczającym 150 tysięcy egzemplarzy. Bezsprzecznie ten utwór oznacza zamknięcie pewnego rozdziału przez SBM Label, a jednocześnie nowe otwarcie. Jak będzie wyglądać wytwórnia Solara i Białasa w nowej odsłonie? Przekonamy się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach. Pierwszym wyznacznikiem będzie premiera nowości od Białasa planowana na 1 marca.

Solar w emocjonalnym i szczerym utworze nigdy więcej 2022, podsumowuje ostatni rok w swoim życiu i w SBM Label. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Morze domysłów Wokół SBM Label […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →