fot. materiały prasowe

Sokół – najpierw raper, a po godzinach… kurator sztuki


10 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Sokół zaskakuje coraz bardziej. Z muzycznej strony – ostatnio nagrał numer z T. Love, z tej kulturalnej – właśnie został kuratorem nadchodzącej aukcji sztuki w domu aukcyjnym DESA Unicum.

Zawodowo raper, prywatnie – również koneser

Wojtek Sokół jest taką postacią na rynku muzycznym, że nawet jeśli ktoś totalnie w hip-hopie nie siedzi, rapu słucha tylko z konieczności podczas przewózki Uberem, to i tak go zna. Nie bez przyczyny otrzymał w tym roku nagrodę warszawskiego rapera 30-lecia Popkillera, wygrywając z takimi osobistościami, jak Pezet, Tede, czy Taco Hemingway – a to oczywiście jedno z niewielu jego wyróżnień, jakimi może poszczycić się ten weteran sceny.

Który prywatnie jest wielkim miłośnikiem oraz kolekcjonerem sztuki. Z tego też względu raper został obwołany kuratorem piątej edycji aukcji Sztuka dzisiaj. Wybór kuratora szczególnej inicjatywy DESA Unicum.

Sztuka dzisiaj – niepokorne wybory Wojtka Sokoła

Sokół

Podczas aukcji Sztuka dzisiaj. Wybór kuratora na sprzedaż zostanie wystawione 69 dzieł sztuki osobiście wyselekcjonowanych przez rapera. Będzie to bardzo różnorodny przekrój, ponieważ jak tłumaczy sam Sokół, wybrał te rzeczy, które „są jakieś”.

Nie jestem znawcą ani krytykiem sztuki, wręcz przeciwnie – jestem raperem, czyli takim oszustem ze świata muzyki, który sprzedaje płyty, nie znając nut. Aby wszystkim utrudnić, nie dodam ani jednego słowa komentarza do żadnego dzieła. Wszystkie mają w sobie coś, co mnie zastanowiło, albo mi się spodobało, oprócz jednego, które było tak brzydkie, że musiałem je wybrać, bo tak brzydko można malować jedynie z premedytacją, a to bardzo szanuję.

– powiedział raper

Sokół – 25 czerwca – Lublin – bilety

Raper już 25 czerwca wystąpi w Plenerze w Lublinie, gdzie zagra koncert promujący swój ostatni album NIC. Bilety na wydarzenie znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Sokół zaskakuje coraz bardziej. Z muzycznej strony – ostatnio nagrał numer z T. Love, z tej kulturalnej – właśnie został kuratorem nadchodzącej aukcji sztuki w domu aukcyjnym DESA Unicum. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że […]

Sokół | 25 czerwca | Plener, Lublin

Biletomat.pl
89 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →