„Snowdrop”Jisoo z BLACKPINK zagra w kontrowersyjnym serialu


15 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Ukazał się trailer do k-dramy Snowdrop, w której jedną z głównych ról zagra Jisoo z BLACKPINK. Premierę serialu zaplanowano na grudzień.

Tłem nowej dramy JTBC są prawdziwie wydarzenia z 1987 roku, gdy Koreańczycy masowo protestowali przeciwko autorytarnemu rządowi, próbując wymusić demokratyczne wybory. Su Ho, grany przez Jung Hae, to student elitarnego uniwersytetu, który po udziale w anty-rządowym proteście pojawia się zakrwawiony w żeńskim akademiku. Pomaga mu Young Ro, grana przez Jisoo z BLACKPINK, ukrywając go i opatrując jego rany. Tym samym naraża się na niebezpieczeństwo. Mimo politycznej zawieruch, para zakochuje się w sobie.

Zobaczcie trailer Snowdrop

Serial wywołał falę protestów

Gdy informacje o serialu zaczęły wypływać do informacji publicznej, pomysł na fabułę nie został dobrze odebrany. Koreańczycy obwiniali twórców dramy o romantyzowanie postaci północnokoreańskich szpiegów i wydarzeń z lat 80-tych. Obawiano się, że umniejszy to koszmar przeżywany przez protestujących w czasach ruchów demokratycznych. Istotna jest też kwestia olbrzymiej popularności BLACKPINK – wokalistką k-popowej grupy jest Jisoo grająca jedną z głównych ról. Internauci spekulują, że w związku z tym serial przyciągnie międzynarodową publikę, która może źle zrozumieć przedstawione wydarzenia. Tym samym popularna stanie się zniekształcona wizja koreańskiej historii. Powstała petycja, w której nawoływano do zaprzestania prac nad Snowdrop. W maju odniósł się do niej Błękitny Dom, czyli koreański odpowiednik Białego Domu, twierdząc, że nie może zakazać produkcji dramy, jednak produkcja będzie ściśle monitorowana.

Snowdrop
Plakat serialu „Snowdrop”

Gdzie zobaczyć Snowdrop?

Snowdrop to serial autorstwa Yoo Hyun Mi i Jo Hyun Tak. Para twórców pracowała już wcześniej nad inną kultową dramą, czyli SKY Castle. Rekomendowaliśmy ją na naszej liście 6 najlepszych koreańskich dram na Netflixie. Nowy serial z Jisoo zapowiadany jest na grudzień. Będzie można go zobaczyć na koreańskim kanale JTBC w soboty i niedziele o 22:30. Snowdrop będzie dostępny także na platformie Disney+.

Ukazał się trailer do k-dramy Snowdrop, w której jedną z głównych ról zagra Jisoo z BLACKPINK. Premierę serialu zaplanowano na grudzień. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Tłem […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →