6 najlepszych k-dram na Netflixie wg IMDb


29 sierpnia 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Koreańskie seriale, czyli k-dramy, podobnie jak k-pop i produkty k-beauty zyskują na Zachodzie coraz większą popularność. Zauważył to również Netflix, który coraz bardziej rozszerza listę dostępnych na platformie k-dram.

Jest ich tak dużo, że coraz trudniej zdecydować się, na co poświęcić wieczór (lub wiele wieczorów). Żeby ułatwić Wam ten wybór, przygotowaliśmy dla was zestawienie dostępnych na Netflixie koreańskich seriali z najwyższą oceną na IMDb. Szykujcie popcorn!

6 najlepszych k-dram na Netflixie

It’s Okay to Not Be Okay (2020)

It’s Okay to Not Be Okay to jedna z najświeższych k-dram na Netflixie. Historia opowiada o pracowniku oddziału psychiatrycznego, który nie ma czasu na miłość oraz poczytnej autorce książek dla dzieci, która cierpi na antyspołeczne zaburzenie osobowości i zdecydowanie nie wie, co to miłość. K-drama szybko zyskała popularność w Korei, w której temat problemów psychicznych do niedawna był tabu, a o którym coraz więcej się mówi.

Gatunek: dramat, romans
Tytuł oryginalny: Saikojiman Gwaenchanha
Ocena na IMDb: 9,1

My Mister (2018)

My Mister opowiada historię DongHoona, którego przytłacza nieudane małżeństwo i troska o dwóch braci, którym podobnie jak jemu, nie wyszło w życiu. Chciałaby coś zmienić, ale jest zbyt ostrożny by zdecydować się na działanie. Zaczyna się zmieniać gdy poznaje, graną przez IU, JiAn – oschłą, równie doświadczoną przez życie dziewczynę. Produkcja została uznana za najlepszą k-dramę w 2019 roku podczas Baeksang Arts Awards.

Gatunek: dramat
Tytuł oryginalny: My Ahjussi
Ocena na IMDb: 9,0

Crash Landing on You (2019)

Lot na paralotni nie kończy się szczęśliwie dla południowokoreańskiej bogaczki. Przez silny podmuch wiatru, ląduje ona w Korei Północnej. Tu trafia na żołnierza, który pomaga jej się ukryć. Serial pozwala spojrzeć na Koreę Północną w zupełnie innym świetle, przełamując wiele stereotypów. Produkcja to trzecia najczęściej oglądana k-drama w historii koreańskiej telewizji. Była wielkim hitem w całej Azji, a także w USA.

Gatunek: komedia, romans
Tytuł oryginalny: Sarangui Bulsichak
Ocena na IMDb: 8,8

Mr. Sunshine (2018)

Serial historyczny, rozgrywający się w czasach walki o niepodległość na przełomie XIX i XX wieku. Opowiada o chłopcu z nizin społecznych, który zmuszony jest uciec z kraju na pokładzie amerykańskiego okrętu wojennego. Po latach wraca do Korei, jako amerykański żołnierz. Z drugiej strony, obserwujemy sytuację oczami młodej arystokratki, zaangażowanej w ruch oporu. Serial zgarnął wiele nagród dla obsady, został też ogłoszony Dramą Roku 2018 na APAN Star Awards.

Gatunek: kostiumowy, romans
Tytuł oryginalny: Miseuteo Syeonsyain
Ocena na IMDb: 8,8

Hospital Playlist (2020)

Serial medyczny w koreańskim stylu. Nie spodziewajcie się, że dochodzenie do diagnozy będzie tu przypominać rozwiązywanie ekscytującej zagadki kryminalnej lub, że będziemy obserwować genialnego, ekscentrycznego lekarza. Hospital Playlist jest raczej wycinkiem z codziennego życia grupy pięciu lekarzy, których łączy wieloletnia przyjaźń. Poznali się w szkole medycznej, a teraz pracują w tym samym szpitalu.

Gatunek: dramat
Tytuł oryginalny: Seulkirowoon Uisasaenghwal
Ocena na IMDb: 8,7

SKY Castle (2018)

Tytułowy SKY Castle to ekskluzywne cześć Seoulu, na którym mieszkają główne bohaterki serialu – bogate gospodyni domowe. Ich głównym celem jest sprawić, żeby ich mężowie odnieśli jeszcze większy sukces, a ich dzieci poszły do najlepszych szkół. Nie zawahają się przed niczym, żeby to osiągnąć. Serial jest drugą najlepiej ocenianą k-dramą w historii koreańskiej telewizji i był wielokrotnie nagradzany.

Gatunek: psychologiczny, komedia
Ocena na IMDb: 8,7

Signal (2016)

Historia pary policjantów, która zostaje skierowana do pracy w specjalnej jednostce zajmującej się starymi, wciąż niewyjaśnionymi sprawami. W ich ręce trafia walkie-talkie, przez które mogą kontaktować się z policjantem żyjącym w przeszłości. Dzięki temu wsparciu są w stanie nie tylko rozwiązywać kryminalne zagadki, ale nawet zapobiec zbrodniom. Serial doczekał się aż dwóch remake’ów – przygotowanych na rynek japoński w 2018 roku i na rynek chiński w 2019. Na Netflixie dostępna jest oryginalna, koreańska wersja.

Gatunek: kryminalny, fantastyczny
Tytuł oryginalny: Sigeuneol
Ocena na IMDb: 8,7

Oglądaliście już jakieś k-dramy na Netflixie? Polecajcie te, które najbardziej Wam się podobały.

Koreańskie seriale, czyli k-dramy, podobnie jak k-pop i produkty k-beauty zyskują na Zachodzie coraz większą popularność. Zauważył to również Netflix, który coraz bardziej rozszerza listę dostępnych na platformie k-dram. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →