kadr z filmu promującego "BODR"

Snoop Dogg bez praw do najpopularniejszych albumów Death Row


26 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gdy Snoop Dogg kupił Death Row pojawiła się informacja, że nie przejmie on praw do wszystkich płyt wydanych sumptem tego labelu. Poznaliśmy konkrety w tej sprawie.

Death Row Records w rękach Snoop Dogga

Kilkanaście dni temu do sieci trafiła informacja o przejęciu przez Snoop Dogga legendarnego labelu Death Row Records, w którym wydał on swoje dwa pierwsze albumy w tym legendarny debiut: Doggystyle. W ostatnich latach wytwórnia była własnością MNRK Music Group w związku z bankructwem jednego z założycieli, Suge’a Knighta w 2008 roku. W związku z wykupieniem labelu przez Snoop Dogga wydał on jego sumptem swój nowy album zatytułowany BODR (Bacc On Death Row). Oprócz praw do przyszłych ruchów jako pod szyldem labelu Snoop miał przejęć część praw do muzyki wydanej nakładem labelu. Dziś wiemy już o jakich wydawnictwach mowa.

Film związany z premierą albumu BODR

Bez Tupaca i The Chronic

Przede wszystkim Snoop Dogg będzie miał pełne prawa do swoich dwóch albumów wydanych nakładem Death Row Records: Doggystyle oraz Tha Doggfather. Ponadto przypadną mu projekty takich artystów jak Daz Dillinger, Lady of Rage czy Kurupt. W umowie nie zostały zawarte jednak przełomowe albumy takie jak: The Chronic Dr. Dre, oraz All Eyez On Me i The Don Killuminati: The 7 Day Theory Tupaca Shakura. Albumy tego drugiego są obecnie własnością Amaru Entertainment, wytwórni założonej przez matkę Tupaca. W przypadku The Chronic Dre zapewnił sobie osobiście wykupienie praw do albumu przyznanych mu od 2023 roku. Według szacunków Billboarda cały katalog muzyczny Death Row Records przyniósł MNRK Music Group w 2021 roku zysk rzędu 6 milionów dolarów. Natomiast transakcja wykupienia labelu przez Snoop Dogga szacowana jest przez ekspertów na kwotę 50 milionów dolarów.

Gdy Snoop Dogg kupił Death Row pojawiła się informacja, że nie przejmie on praw do wszystkich płyt wydanych sumptem tego labelu. Poznaliśmy konkrety w tej sprawie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →