fot. Renata Szwarc

Searching For Management w poszukiwaniu drogi do “Oslo”


13 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Searching For Management debiutują w sercu Oslo. Czy niekonwencjonalne pomysły są w stanie się obronić? Posłuchajcie i oceńcie sami!

Mroźne Oslo w elektronicznym wydaniu

Muzyka elektroniczna to niekończąca się kopalnia dobrych brzmień. Szeroka gama możliwości, a także dowolność w mieszaniu klimatów, to coś, co pokochali Jakub Szwarc (perkusja i elektronika) oraz Michał Ruksza (syntezatory i elektronika), czyli duet – Searching for Management.

Przeczytaj także: Elderbrook: „Jako rodzic widzę świat zupełnie inaczej” [wywiad]

Searching for Managmenet
fot. Renata Szwarc

Muzyków na początkach ich kariery połączyła grupa Smutne Piosenki. Do smutku było im jednak daleko, stąd też postanowiono, że drogi artystów muszą pójść własnym we własnym kierunku. Duet artystów specjalizuje się w energetycznym graniu i szybkim tempie, choć nie stroni też od ambientów czy zawiłości IDM. Sami siebie opisują jednym, bardzo prostym zdaniem: “Szukamy przyszłości w echach przeszłości, posługując się teraźniejszością”. Trochę enigmy musi przecież być, a Searching for Management wręcz z niej słynną. Idealnym dowodem na potwierdzenie tych słów mogą być na przykład koncerty formacji, które osaczają słuchacza swoją dusznością i tajemniczością, by oplatać go coraz to nowszymi brzmieniami wraz z biegiem spektakli. Dodatkowo koncerty Searching for Management uświetnia czynnik improwizacyjny, który sprawia, że ich utwory na żywo nigdy nie brzmią tak samo.

Ciekawostką może być to, że wywodzę się ze środowiska jazzowego, jednak kilka lat temu poznałem zespół, który zupełnie zawrócił mi w głowie i otworzył uszy na nowe gatunki w muzyce. Mowa o Underworld, bardzo popularnym składzie w latach 90., grającym techno, który stworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do filmu „Trainspotting”. Brytyjczycy stali się dla mnie fascynacją, a jednocześnie inspiracją do powstania zespołu Searching for Management

– mówi Jakub Szwarc.

Werwa duetu przekłada się również na ich muzyczne kroki, które przybliżają nas do nadchodzącej EP-ki zespołu, którą zwiastuje debiutancki utwór Oslo. Co oferuje nam owa propozycja? Przede wszystkim pulsujący pod stopami bit, bas, który łaskocze w bębenki, soczysty drop — jednym słowem brzmienia, które mimowolnie wprawiają wszelkie komórki ciała w drgania. Przekonajcie się o tym sami, słuchając utworu poniżej!

Searching For Management – Oslo, posłuchaj!

Searching For Management debiutują w sercu Oslo. Czy niekonwencjonalne pomysły są w stanie się obronić? Posłuchajcie i oceńcie sami! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Mroźne Oslo w elektronicznym wydaniu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →