schafter wraca z nowym singlem! Poznaliśmy też tytuł nadchodzącego albumu


24 czerwca 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

schafter zgodnie z zapowiedziami na swoich socialach, opublikował nowy singiel, który zapowiada jego drugie, legalne wydawnictwo. Sprawdźcie szczegóły.

Rozmówki polsko-angielskie z schafterem

Future is now! No przynajmniej tak mówi sam zainteresowany, czyli schafter. Do sieci trafił jego nowy singiel, w którym progress młodego rapera jest wyraźnie zauważalny. Ponadto od Wojtka bije ogromna pewność siebie.

Jednak, pomimo udanych eksperymentów z flow, nie zabrakło oczywiście kultowego już łączenia polskich wersów z angielskimi. Pojawiło się także sporo nawiązań do popkultury i innych utworów muzycznych.

schafter – push to talk

Mocny, przepełniony basami osadzonymi na 8-bitowym podkładzie utwór, wyprodukowany został przez KGR’a, którego możecie kojarzyć chociażby ze współpracy z Żabsonem, czy Kazem Bałagane.

No właśnie, skoro wspomniałem już o audiotele, to debiutancki krążek schaftera, wydany 22 listopada 2019 roku dotarł na drugie miejsce w zestawieniu OLiS oraz otrzymał status Złotej Płyty.

Ponadto, wśród gości znaleźli się między innymi Taco Hemingway, OKI, oraz Belmondo. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle jak na debiut.

Wróćmy jednak jeszcze do najnowszego singla, ponieważ klip do push to talk to małe arcydzieło. Za reżyserię klipu odpowiada Maciej Rudzin, natomiast animacjami zajęli się Piotr Wojciechowski, Aleksander Jaworski, a także sam reżyser.

schafter – FUTURA – kiedy premiera?

Wraz z klipem ujawniony został także tytuł drugiego legalnego albumu schaftera – FUTURA. Niestety na ten moment poznaliśmy tylko tytuł krążka, oraz okładkę singla, za którą odpowiada studio Full Metal Jacket.

schafter - FUTURA/push to talk - okładka singla
schafter – FUTURA/push to talk – okładka singla

Natomiast sam schafter nie może narzekać na nudę. Oprócz pracy nad solowym wydawnictwem mogliśmy go usłyszeć także na najnowszej płycie Rasmentalismu we wspólnym utworze z Pezetem.

Tymczasem poniżej znajdziecie odsłuch audiotele. Jeżeli wolicie mieć tę płytę na nośniku fizycznym, to możecie ją zdobyć na stronie asfaltshop.pl.

schafter – audiotele – odsłuch albumu


Fot. główne – Konrad Tułak | @nghtlou

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.