schafter wraca z nowym singlem! Poznaliśmy też tytuł nadchodzącego albumu


24 czerwca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

schafter zgodnie z zapowiedziami na swoich socialach, opublikował nowy singiel, który zapowiada jego drugie, legalne wydawnictwo. Sprawdźcie szczegóły.

Rozmówki polsko-angielskie z schafterem

Future is now! No przynajmniej tak mówi sam zainteresowany, czyli schafter. Do sieci trafił jego nowy singiel, w którym progress młodego rapera jest wyraźnie zauważalny. Ponadto od Wojtka bije ogromna pewność siebie.

Jednak, pomimo udanych eksperymentów z flow, nie zabrakło oczywiście kultowego już łączenia polskich wersów z angielskimi. Pojawiło się także sporo nawiązań do popkultury i innych utworów muzycznych.

schafter – push to talk

Mocny, przepełniony basami osadzonymi na 8-bitowym podkładzie utwór, wyprodukowany został przez KGR’a, którego możecie kojarzyć chociażby ze współpracy z Żabsonem, czy Kazem Bałagane.

No właśnie, skoro wspomniałem już o audiotele, to debiutancki krążek schaftera, wydany 22 listopada 2019 roku dotarł na drugie miejsce w zestawieniu OLiS oraz otrzymał status Złotej Płyty.

Ponadto, wśród gości znaleźli się między innymi Taco Hemingway, OKI, oraz Belmondo. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle jak na debiut.

Wróćmy jednak jeszcze do najnowszego singla, ponieważ klip do push to talk to małe arcydzieło. Za reżyserię klipu odpowiada Maciej Rudzin, natomiast animacjami zajęli się Piotr Wojciechowski, Aleksander Jaworski, a także sam reżyser.

schafter – FUTURA – kiedy premiera?

Wraz z klipem ujawniony został także tytuł drugiego legalnego albumu schaftera – FUTURA. Niestety na ten moment poznaliśmy tylko tytuł krążka, oraz okładkę singla, za którą odpowiada studio Full Metal Jacket.

schafter - FUTURA/push to talk - okładka singla
schafter – FUTURA/push to talk – okładka singla

Natomiast sam schafter nie może narzekać na nudę. Oprócz pracy nad solowym wydawnictwem mogliśmy go usłyszeć także na najnowszej płycie Rasmentalismu we wspólnym utworze z Pezetem.

Tymczasem poniżej znajdziecie odsłuch audiotele. Jeżeli wolicie mieć tę płytę na nośniku fizycznym, to możecie ją zdobyć na stronie asfaltshop.pl.

schafter – audiotele – odsłuch albumu


Fot. główne – Konrad Tułak | @nghtlou

schafter zgodnie z zapowiedziami na swoich socialach, opublikował nowy singiel, który zapowiada jego drugie, legalne wydawnictwo. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Rozmówki polsko-angielskie z schafterem Future is […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →