Sanah najlepiej sprzedającą się artystką w Polsce w 2022 roku


27 lutego 2023

Podziel się newsem:

ZPAV zaprezentował listę najlepiej sprzedających się albumów 2022 roku. Liderką rankingu została sanah z jej albumem Uczta.

Sanah potentatka

ZPAV opublikował roczne podsumowanie OLiS, obejmujące sprzedaż płyt na nośnikach fizycznych, a także podsumowanie Airplay, biorące pod uwagę najczęściej odtwarzane utwory w rozgłośniach radiowych. Jeśli chodzi o sprzedaż albumów CD oraz w wydaniu winylowym, niekwestionowaną liderką okazała się sanah. Na 10 pozycji, aż 4 z nich są jej autorstwa. Na pierwszym miejscu znalazła się Uczta, płyta wydana w kwietniu 2022 roku. Na trzecim miejscu uplasowała się Irenka z 2021 roku. Niezwykle ciekawe jest piąte miejsce płyty Sanah śpiewa Poezyje, ponieważ zadebiutowała ona…. 25 listopada. Miała więc niewiele ponad miesiąc, by uplasować się na tak wysokim miejscu. Ostatnia z płyt sanah w zestawieniu, debiutancka Królowa dram, znalazła się na 8 miejscu. Poniżej znajdziecie pełną dziesiątkę rocznego zestawienia OLiS, w którym na podium znajdziecie m.in. Dawida Podsiadłę, a na dalszych pozycjach rapowe propozycje (Szpaku, White 2115), z których najwyżej uplasował się Hotel Maffija 2.

Sanah najlepiej sprzedającą się artystką w Polsce w 2022 roku

Zagraniczny hit liderem Airplay

Jeśli chodzi o najpopularniejsze utwory w stacjach radiowych, sytuacja jest skrajnie odmienna od tej w przypadku płyt. Tutaj zdecydowanie dominują zagraniczni artyści. Na miejscu pierwszym rocznego zestawienia Airplay uplasował się singiel brytyjskiego DJ-a i producenta Jaxa Jonesa Where Did You Go, na którym usłyszymy także wokalistę MNEK-a.

Jax Jones feat. MNEK – Where Did You Go

ZPAV zaprezentował listę najlepiej sprzedających się albumów 2022 roku. Liderką rankingu została sanah z jej albumem Uczta. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Sanah potentatka ZPAV opublikował roczne […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →