Facebook / RL9sport Games

Rządzi na boisku, teraz rusza na podbój rynku gier. Robert Lewandowski współtworzył grę komputerową


05 listopada 2021

Podziel się newsem:

Robert Lewandowski powoli rozwija swoją biznesową karierę. Po ekskluzywnej restauracji, przyszedł czas na rynek gier komputerowych. Jest już pierwszy zwiastun Football Coach: the Game.

Robert Lewandowski idzie po swoje

Roberta Lewandowskiego chyba przedstawiać nie trzeba. Polski piłkarz od długiego czasu jest na ustach nie tylko sportowego świata i są ku temu oczywiste powody. Kapitan naszej reprezentacji strzela w Bayernie Monachium gola za golem i jest jednym z murowanych kandydatów do zdobycia Złotej Piłki – nagrody przyznawanej dla najlepszego zawodnika w danym roku. Lewy jakiś czas temu pobił chociażby 49-letni rekord legendarnego niemieckiego piłkarza, Gerda Müllera, w liczbie strzelonych goli w jednym sezonie Bundesligi. Polak trafiał do siatki rywali 41 razy. Jakby tego było mało, Lewy po raz kolejny przebił Niemca, stając się najskuteczniejszym strzelcem Bayernu Monachium w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Oprócz działalności piłkarskiej, Lewandowski jest także początkującym biznesmenem. Posiada restaurację, czy swoją markę kawy. Powołał także do życia spółkę RL9sport Games, co wiązało się z jego planami na wejście na rynek gier komputerowych. Poznaliśmy już pierwsze efekt tej współpracy, a jest nim produkcja zatytułowana Football Coach: The Game.

Sprawdź także: Amazon stworzył serial dokumentalny o Bayernie Monachium

Bezpośrednie zaangażowanie Lewandowskiego

Football Coach: The Game ma być sieciowym symulatorem menadżera piłkarskiego. Budzi to jednoznaczne skojarzenie z popularną serią Football Manager, jednakże według zapowiedzi, gra Roberta Lewandowskiego nie pójdzie na noże ze słynną marką. Rzeczą wyróżniającą produkcję RL9sport Games mają być elementy RPG. A jeśli jest RPG, to muszą być i klasy postaci. Będziemy mogli wybierać spośród takich profesji, jak trener starej szkoły, legenda footballu, ulubieniec fanów, mistrz analizy czy treningowe guru. Gra ma stawiać duży nacisk na rozwój naszej postaci, zatem nie zabraknie czegoś na kształt drzewka umiejętności czy nawet ekwipunku. W krytycznym punkcie meczu będziemy mogli nawet przejąć kontrolę nad zawodnikiem, aby odwrócić losy spotkania na naszą korzyść.

Rządzi na boisku, teraz rusza na podbój rynku gier. Robert Lewandowski współtworzył grę komputerową
Facebook / RL9sport Games

Football Coach: The Game ma także oferować system relacji z kibicami czy nawet mechaniki pozwalające na ingerencję w prywatne życie kontrolowanego przez nas szkoleniowca. Będziemy mogli zatem podpisywać kontrakty sponsorskie, budować relacje z zawodnikami czy nawet odwiedzić salon samochodowy. Twórcy pozwolą także graczom na pełną personalizację elementów związanych z drużyną: będziemy mogli modyfikować herb, koszulki czy nawet szaliki dla kibiców.

Gra Lewandowskiego ma być nastawiona na rozgrywkę sieciową. O każdej porze dnia i nocy będziemy mogli zagrać rankingowy mecz z drużyną gracza z innej części świata.

Pamiętam pierwsze spotkanie z Robertem dotyczące gry. Rozmawialiśmy o najogólniejszych założeniach dla Football Coacha. Miałem wtedy pomysł na to, by położyć większy nacisk na osobowość trenera. Nie wiedziałem jednak jak pogodzić różne możliwe ścieżki jego rozwoju. Robert stwierdził wtedy: „to dajmy kilku trenerów do wyboru”. I tak też zrobiliśmy, to był świetny pomysł, a potem pojawiały się kolejne i kolejne.

Pamiętam tekst, który napisał Robert Lewandowski dla The Players Tribune, po otrzymaniu nagrody dla najlepszego piłkarza świata 2020 roku. Napisał w nim między innymi: „Pamiętam, co zawsze mówili mi moi rodzice: ufaj swoim instynktom. Głęboko w duchu zawsze wiedziałem, dokąd chcę zmierzać”. Tak samo my czujemy, że obrany przez nas kierunek jest tym, który będzie odpowiadał graczom.

powiedział Rafał Cymerman, prezes RL9sport Games

Na stronie internetowej produkcji czytamy także:

Znacie go jako jednego z najlepszych piłkarzy świata. Poznajcie jako gracza.

Gracza, któremu właśnie podczas grania wpadło do głowy pytanie: a co gdyby samemu stworzyć grę? Jakby wyglądała? Co powinna mieć?

Zaangażowanie Roberta wyznacza nam najwyższe standardy. Zdajemy sobie sprawę z tej wysoko zawieszonej poprzeczki, ale to wyzwanie, które, po pierwsze, świadomie podjęliśmy. A po drugie, w którym czujemy wsparcie Roberta.

Na temat produkcji wypowiedział się także sam Robert Lewandowski:

Należę do pokolenia, które większość czasu spędzało na podwórku, w pogoni za piłką, ale złapało też bakcyla gier komputerowych. Pewnego razu, grając z przyjaciółmi, zaświtał mi pomysł: a co, gdyby stworzyć własną grę i pokazać od kuchni, jak wygląda praca na boisku? W Football Coach: The Game, jak w prawdziwej piłce, ważna będzie technika gry i myślenie nad strategią.

Nie otrzymaliśmy póki co żadnych konkretów odnośnie daty premiery. Mamy za to pierwszy zwiastun prezentujący produkcję!

Football Coach: The Game, obejrzyj zwiastun

Robert Lewandowski powoli rozwija swoją biznesową karierę. Po ekskluzywnej restauracji, przyszedł czas na rynek gier komputerowych. Jest już pierwszy zwiastun Football Coach: the Game. Robert Lewandowski idzie po swoje Roberta Lewandowskiego chyba przedstawiać nie trzeba. Polski piłkarz od długiego czasu jest na ustach nie tylko sportowego świata i są ku temu oczywiste powody. Kapitan naszej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →