fot. materiały promocyjne

„Riverdale” skończy się na 7. sezonie. Czy serial otrzyma godny finał?


19 maja 2022

Podziel się newsem:

Riverdale oficjalnie się kończy. Serial, który polscy fani mogli oglądać na Netflixie, będzie liczył sobie siedem sezonów, a ten nadchodzący okazał się zarazem jego ostatnim. Czekacie na finał serii?

Riverdale, nawet już nie guilty-pleasure

Jeżeli ktoś nie wie – mowa o młodzieżowym serialu, którego docelowa grupa odbiorców to nastolatki/młodzi dorośli. Target mniej więcej od piętnastu do dwudziestu kilku lat. Riverdale miało bardzo dobry start: pierwszy sezon tego thrillera totalnie mnie wciągnął w resztę uniwersum. Klimat był ciekawy, niby kryminał, niby dreszczowiec, w tle jakieś gangi, rodzinne tajemnice… Może nie wybitnie, ale powiedziałabym, że na poziomie. I tak z tego porządnego serialu, którego nie miałabym oporów polecić, jego jakość z sezonu na sezon stopniowo spadała. Nie mam porównania do komiksów, na których podstawie powstała produkcja, aczkolwiek za spójnością fabularną z czasem można było jedynie zatęsknić.

Szkoda, ponieważ ten początkowy rys detektywistycznego serialu dla nastolatków wciąż pozostaje takim niezagospodarowanym polem. Euforia, Szkoła dla elity i ? Nic, co przejęłoby to poletko produkcji kryminalnej, jednak zaadresowanej dla młodzieży.

Przeczytaj: Stranger Things – niektóre odcinki 4. sezonu będą dłuższe niż pełnometrażowe filmy

riverdale 7 sezon netflix
kadr z serialu „Riverdale”

Coraz większa odklejka

Nawet fani serialu nie są zadowoleni z kierunku, w jakim poszła owa seria. O absurdalności pewnych wątków można by napisać książkę, nie artykuł. Riverdale jednak zarabiało – początkowo oglądało się z zajawki, później już z przyzwyczajenia. I nawet jeśli kolejne sezony były coraz głupsze, to po prostu trudno przestać z poczuciem niedopięcia czegoś na ostatni guzik. Teraz jednak wiadomo, że nadchodzący siódmy sezon będzie dla produkcji sezonem ostatnim.

Odbyliśmy długą rozmowę z Roberto (Aguirre-Sacasą, scenarzystą serialu – przyp. red.), który był zachwycony tą decyzją. To była kultowa seria dla popkultury i chcemy mieć pewność, że wszystko zakończymy we właściwy sposób

– powiedział szef CW, Mark Pedowitz

Riverdale – premiera finałowego sezonu już w przyszłym roku

Serial jest emitowany przez amerykańską stację The CW, natomiast prawo do transmitowania serialu w Polsce posiada Netflix. W ciągu doby od wyemitowania ich na ekranie odcinki trafią na streaming. Finałowy sezon Riverdale będzie więc można oglądać na platformie tuż po jego rzeczywistej premierze – w styczniu 2023 roku. Będzie oglądać? Choćby z przyzwyczajenia?

Riverdale oficjalnie się kończy. Serial, który polscy fani mogli oglądać na Netflixie, będzie liczył sobie siedem sezonów, a ten nadchodzący okazał się zarazem jego ostatnim. Czekacie na finał serii? Zobacz także Snoop Dogg podbija stawkę dla zwijacza blantów: „To przez inflację” Serwisy aukcyjne lada moment pękną w szwach. Quebonafide na sprzedaż Dawid Podsiadło wyprzedał kolejny […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →