fot. Asia Babiel

Ralph Kaminski – 2. urodziny „Młodości” i warszawski koncert


24 listopada 2021

Podziel się newsem:

Ralph Kaminski niemal dokładnie dwa lata temu wydał swoją drugą płytę. Młodość miała swoją premierę 22 listopada 2019 roku, a z okazji urodzin albumu na YouTube’ie znalazł się film z warszawskiego koncertu w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

Ralph Kaminski – jak uderzy, uderzy mocniej

Pamiętam, że kiedy Ralph znajdował się między płytami, usłyszałam od Pawła Izdebskiego, jego niegdysiejszego gitarzysty, że następny album będzie jeszcze mocniejszy. Wtedy wydawało mi się to nieprawdopodobne, a wręcz niemożliwe. Morze wymierzało ciosy proste, ale skuteczne, nokautujące. Młodość faktycznie celowała już inaczej, bo w punkty witalne.

Dwa lata to dla muzyki szmat czasu. Oba albumy Ralpha Kaminskiego są płytami, do których regularnie wracam. Wiem, że zapewnią mi emocje, wiem, że wbrew temu, jaki ładunek w sobie noszą, będą potrafiły mnie wyciszyć. Ukoić. Uspokoić.

Jego koncerty to z kolei druga strona lustra, bo kończą się zawsze tak samo: roztrzęsieniem. Chyba w dobrym sensie, bo czyż nie tego oczekuje się po występach na żywo? Uczuć, które dotkną do żywego? W przypadku Ralpha, cały czas postępuję jak dziecko, które jeszcze się nie nauczyło, że ogień może sparzyć. Bo wciąż wracam i wciąż odbieram to jak swego rodzaju dewastację. To budująca dekonstrukcja, ale jednak – bolesna.

Przeczytaj: Byłam na dwudziestu koncertach Ralpha Kaminskiego

Ralph Kaminski młodość koncert youtube
fot. Asia Babiel

Kosmiczne Energie tylko na żywo

Po prawie dwóch latach od wydania Młodości, artysta przygotował dla swych fanów prawdziwą niespodziankę. Na YouTube’ie właśnie ukazał się zapis koncertu, jaki Ralph Kaminski wraz z zespołem My Best Band In The World (Pola Atmańska, Amalia Obrębowska, Paweł Piekarski, Wawrzyniec Topa i Wiktoria Jakubowska) 19 czerwca br. dał w warszawskim Amfiteatrze w Parku Sowińskiego.

W roli gościa specjalnego wystąpiła Mery Spolsky, która wspólnie z Ralphem wykonała utwór ze swojego repertuaru – Kosmiczną dziewczynę.

Byłam na tym koncercie. I co mogę powiedzieć więcej? Bardzo dobrze jest tam wrócić i wspominać.

KOSMICZNE ENERGIE – koncert! Specjalnie dla Was z okazji urodzin albumu „Młodość”! Oglądajcie ❤

– napisał artysta na swoich social mediach

KOSMICZNE ENERGIE – Ralph Kaminski – koncert

Ralph Kaminski niemal dokładnie dwa lata temu wydał swoją drugą płytę. Młodość miała swoją premierę 22 listopada 2019 roku, a z okazji urodzin albumu na YouTube’ie znalazł się film z warszawskiego koncertu w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Ralph Kaminski – jak uderzy, uderzy mocniej Pamiętam, że kiedy Ralph znajdował się między płytami, usłyszałam od Pawła […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →