zdjęcie zza kulis serialu „Wednesday”

Rączkę z „Wednesday” zagrał prawdziwy aktor. Jest nowy klip zza kulis serialu


13 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gdy myśleliśmy, że o Wednesday przeczytaliśmy już wszystko, twórcy znów nas zaskakują. Okazuje się, że Rączka nie była wykreowana przez komputer. Grał ją prawdziwy aktor!

Magiczna ręka

Obserwując ruchy Rączki w serialu Wednesday, trudno było przypuszczać, że jest ona czymś innym niż stworzoną komputerowo animacją. Nic bardziej mylnego! Jak zdradził Tom Turnbull pełniący funkcję visual effects supervisora na planie serialu, każda scena z udziałem rąsi była grana przez aktora. Jak sam mówi: „Potrzebny był ktoś, kto miał odpowiedni wygląd rąk, zwinne palce i kto był w stanie wykonać wszystkie te ruchy. Musiał być także wystarczająco młody i gibki, by poradzić sobie w różnych niewygodnych sytuacjach”.

Rączkę z Wednesday zagrał prawdziwy aktor
fot. Netflix

Niebieski kombinezon magika

Odpowiednią kombinację tych umiejętności twórcy serialu znaleźli w rumuńskim magiku Victorze Dorobantu. Na potrzeby zdjęć zakładał on niebieski kombinezon na całe ciało (pomijając dłoń), aby można go było później cyfrowo wymazać. Nosił on też protezę, umieszczaną na wierzchu jego dłoni, która przypominała ucięty nadgarstek. Dorobantu musiał na planie Wednesday dużo kucać i czołgać się, żeby ręka wyglądała na ruchomą. Czasami trzeba było też dostosować do niego plan zdjęciowy. Zajmowało to sporo czasu, o czym wspomina w materiale zza kulis odtwórczyni tytułowej roli, Jenna Ortega:

Powrót legendy

Postać Wednesday Addams została stworzona przez amerykańskiego rysownika Charlesa Addamsa. Seria komiksów o mrocznej bohaterce i jej rodzinie ukazywała się w „New Yorkerze” w latach 1938-1988. Rodzinę Addamsów charakteryzował i charakteryzuje do dziś specyficzny, turpistyczny humor i gotycka estetyka. Rzeczy, które przeraziłyby większość ludzi, są dla bohaterów zachwycające. Ostatecznie na ekran Addamsowie trafili w sitcomie z 1964 roku, a także w czterech filmach fabularnych (dwa z nich były animowane), serialach animowanych i musicalu na Broadwayu. Tegoroczna adaptacja klasycznego uniwersum wywołała duże kontrowersje wśród fanów ze względu na swój młodzieżowy charakter, jednak cieszy się ogromną popularnością. Ostatnio do sieci trafiły nagrania z zabawnymi wpadkami z planu filmowego, które możecie znaleźć poniżej.

Wpadki z planu Wednesday

Gdy myśleliśmy, że o Wednesday przeczytaliśmy już wszystko, twórcy znów nas zaskakują. Okazuje się, że Rączka nie była wykreowana przez komputer. Grał ją prawdziwy aktor! Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →