kadr z serialu „Wednesday”

Producent nazwał Jennę Ortegę „toksyczną”. Krytykowała twórców „Wednesday


15 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Jenna Ortega, odtwórczyni roli Wednesday w hicie Netfliksa, wyznała niedawno, że zmieniała kwestie swojej postaci, bo według niej nie pasowały do charakteru bohaterki. Producent filmowy Steven DeKnight stwierdził, że „publiczne opluwanie” producentów i scenarzystów czyni ją „toksyczną”.

Ortega prawie nie zagrała w Wednesday

Serial Wednesday w reżyserii Tima Burtona przyniósł aktorce Jennie Ortedze natychmiastowy rozgłos. Przyjęcie roli w produkcji nie było dla niej jednak oczywiste. Niedawno przyznała, że nie była przekonana co do pracy w serialach z obawy przed nadaniem jej łatki, która uniemożliwi karierę filmową.

„Chciałam skupić się na filmach. (…) Bałam się, że jeśli podpiszę kontrakt na kolejny serial, przeszkodzi mi on w robieniu tego, na czym mi najbardziej zależało” – mówiła aktorka brytyjskiemu portalowi. Zdecydowała się na przedstawienie bohaterki ze względu na sympatię do znanego reżysera, którego uważa za legendą kina.

Wednesday
Jenna Ortega jako „Wednesday”, Netflix

Aktorka zmieniała kwestie na planie

Praca na planie była bardzo męcząca nie tylko ze względu na to, że Ortega musiała nauczyć się podstawy grania na wiolonczeli, pływania kajakiem i języka niemieckiego. Jak przyznała w jednym z wywiadów, niektóre z kwestii, które przygotowali dla niej scenarzyści, nie były dobrze dopasowane do jej cynicznej, chłodnej postaci młodej Addamsówny. W rozmowie z prowadzącym podcastu „Armchair Expert” przyznała, że zmieniała dialogi, żeby „poprawić” scenariusz.

Sama przyznała, że nie było to do końca w porządku wobec twórców. „Chwilami na planie byłam w pewnym sensie nieprofesjonalna, bo zacząłem zmieniać kwestie. (…) Musiałam wyjaśniać, dlaczego nie mogę zrobić pewnych rzeczy. (…) Stałam się wobec Wednesday bardzo, bardzo opiekuńcza” – mówiła rozmówcy.

„Toksyczna” według producenta filmowego

Jej podejście nie spodobało się niektórym twórcom filmowym. Steven DeKnight, najbardziej znany z serialu Spartakus, był bardzo krytyczny wobec aktorki. Najpierw stwierdził na Twitterze, że to „publicznie opluwanie” twórców. Później napisał: „Jest młoda, więc może nie wie, jak się zachować. Powinna też zadać sobie pytanie, jakby się czuła, gdyby showrunnerzy udzielili wywiadu i opowiedzieli, jaka jest trudna do współpracy, bo odmówiła przedstawienia materiału”.

Producent stwierdził, że Ortega „jest przekonana o tym, że zasługuje na specjalne traktowanie”, a jej zachowanie jest „toksyczne”. „Uwielbiam jej pracę, ale życie jest zbyt krótkie, by zajmować się takimi ludźmi w biznesie” – napisał na Twitterze.

Aktorka nie skomentowała jego wypowiedzi. Jenna, która swoją karierę rozpoczynała w Disneyu, w ostatnich latach stała się uznaną aktorką dzięki występom w takich serialach jak Wednesday oraz Ty, a także filmach – X oraz Krzyk.

Jenna Ortega, odtwórczyni roli Wednesday w hicie Netfliksa, wyznała niedawno, że zmieniała kwestie swojej postaci, bo według niej nie pasowały do charakteru bohaterki. Producent filmowy Steven DeKnight stwierdził, że „publiczne opluwanie” producentów i scenarzystów czyni ją „toksyczną”. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →