materiały prasowe

Quidditch nie dla graczy “Hogwarts Legacy”. Avalanche Software nie rezygnuje jednak z opcji latania


05 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Twórcy Hogwarts Legacy odpowiedzieli na jedne z najbardziej nurtujących graczy pytań. Okazuje się, że jako adept Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie nie zostaniemy wciągnięci do żadnej z drużyn quidditcha.

Quidditch nie dla graczy Hogwarts Legacy

Na oficjalnej stronie gry Hogwarts Legacy opublikowano odpowiedzi na często zadawane pytania. Dzięki niej fani oczekujący na produkt od Avalanche Software mogą dowiedzieć się m.in. jak będzie wyglądał proces rozwoju postaci, czy na jakich platformach będziemy mogli zwiedzać XIX-wieczny Hogwart. Fani najpopularniejszej dyscypliny sportowej wśród czarodziejów nie będą jednak zadowoleni. Okazuje się, że w trakcie całej kampanii w Dziedzictwie Hogwartu ani razu nie wsiądziemy na miotłę jako gracz drużyny quidditcha.

Zobacz: Twórcy Hogwarts Legacy zapraszają do pokojów wspólnych. Rozgośćcie się z okazji powrotu do szkoły

W Dziedzictwie Hogwartu nie ma możliwości gry w quidditcha. Jednakże w rozgrywce znajdziemy możliwość lotu na miotle, w ramach wyzwań wyścigowych na miotłach czy podróży. Gracze mogą również latać na miotle, by odkrywać nowe i znane miejsca w okolicach zamku Hogwart

– czytamy na stronie.

Deweloperzy zapewniają także, że miotły nie będą jedynym środkiem lokomocji. Gracz będzie mógł oswajać i ujeżdżać niektóre z czarodziejskich zwierząt.

Hogwarts Legacy – oficjalny zwiastun i rozgrywka

Choć Hogwarts Legacy zadebiutuje w polskiej wersji językowej, nie usłyszymy w grze polskich wokali. Gra będzie zawierać tylko napisy w rodzimym języku. Informację potwierdziła Cenega, oficjalny wydawca gry, za pośrednictwem Twittera.

Dziedzictwo Hogwartu dopiero w przyszłym roku

Mimo wcześniejszych deklaracji Hogwarts Legacy zadebiutuje na rynku dopiero 10 lutego 2023 roku. Gra będzie dostępna na dwóch ostatnich generacjach konsol Xbox i PlayStationNintendo Switch oraz PC-tach. Premiera na Switcha nastąpi nieco później, jednak jeszcze nie podano konkretnej daty. Od niedawna produkt można kupić w przedsprzedaży w wariantach: standardowym, deluxe oraz wersji kolekcjonerskiej.

Poznaj Hogwart w XIX wieku. Twoja postać jest uczniem, który posiada klucz do starożytnej tajemnicy grożącej rozerwaniem czarodziejskiego świata. Dostałeś późną akceptację do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i wkrótce odkrywasz, że nie jesteś zwykłym uczniem: posiadasz niezwykłą zdolność postrzegania i opanowywania starożytnej magii. Tylko ty możesz zdecydować, czy ochronisz ten sekret dla dobra wszystkich, czy też ulegniesz pokusie bardziej złowrogiej magii.

Odkryj atmosferę życia w Hogwarcie, zawierając sojusze, walcząc z mrocznymi czarodziejami i ostatecznie decydując o losie czarodziejskiego świata. Twoje dziedzictwo jest tym, co z nim zrobisz

– czytamy w opisie gry.

Twórcy Hogwarts Legacy odpowiedzieli na jedne z najbardziej nurtujących graczy pytań. Okazuje się, że jako adept Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie nie zostaniemy wciągnięci do żadnej z drużyn quidditcha. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →