fot. kadr z teledysku „Anywhere But Here” i „Animal”

PVRIS zaprezentowali nam aż dwa nowe kawałki. Posłuchajcie mrocznych singli „Anywhere But Here” i „Animal”


21 października 2022

Podziel się newsem:

PVRIS i ich tajemnicza twórczość powracają w nowej odsłonie. Posłuchajcie dwóch singli zatytułowanych Anywhere But Here i Animal.

Mrok zamknięty w klatce

Zespół PVRIS, któremu przewodzi piosenkarka, autorka tekstów i producentka Lyndsey Gunnulfsen powrócił z nowymi utworami. Po wydanym na początku sierpnia singlu Maybe You Saved Me nadszedł czas na skręcenie w nieco mroczniejszą twórczość. Zobaczcie blisko 7-minutowe wideo zawierające teledyski do piosenek Anywhere But Here i Animal już teraz.

Przeczytaj także: Czy Dawid Podsiadło przeskoczył zawieszoną przez siebie poprzeczkę? Porozmawialiśmy o płycie Lata Dwudzieste

PVRIS
fot. kadr z teledysku do utworów Anywhere But Here i Animal

Nowe utwory są pierwszymi wydanymi przez zespół w ramach obecności w nowej wytwórni Hopeless Records. O ich przesłaniu wypowiedziała się Gunnulfsen, która nie kryła pewnego rodzaju niepokoju, który stale towarzyszył jej przy okazji tworzenia jednej i drugiej piosenki. O Anywhere But Here wokalistka wypowiedziała się następująco:

Piosenka Anywhere But Here była spisaną przeze mnie chęcią ucieczki z rąk otaczającego mnie świata. Przez całe życie zawsze czułam się niespokojna i wiecznie szukałam możliwości pozostawienia tego świata, by zbadać to, co nieznane. Zawsze wyobrażałam sobie życie w różnych czasach i różnych miejscach – chciałam być jednocześnie wszędzie i gdziekolwiek, ale później zdałam sobie sprawę, że obecnie jestem w naprawdę dobrym momencie mojego życia. Myślę, że wielu z nas doświadcza w pewnym stopniu tęsknoty za byciem gdzieś lub byciem z kimś, kogo niekoniecznie można na pierwszy rzut oka zidentyfikować.

Wokalistka odniosła się również do treści utworu Animal, który opowiada o nieposłuszeństwie wobec niektórych norm i próbach uwolnienia się spod kontroli naszego otoczenia czy też własnych, narzucanych sobie ograniczeń.

Na ten utwór można zdecydowanie spojrzeć z dużo szerszej perspektywy, by zinterpretować go jako pewnego rodzaju sprzeciw wobec „człowieka”, rządów lub nieodpowiadających nam ograniczeń, które starają się pokierować naszym życiem, bardzo często robiąc wszystko na przekór. Chodzi o te aspekty w naszym życiu, które starają się kwestionować naszą tożsamość, którą świat zewnętrzny chce nam dać. Ten utwór jest także ukłonem w stronę próby podreperowania naszego społeczeństwa. Czuję, że my, jako ludzie, stale się odczłowieczamy, odmawiając sobie nawzajem możliwości rozwoju i ewolucji. Myślę więc, że ten utwór w szczególności dotyczyć będzie osób, które stale są na świeczniku. To piosenka dla artystów, aktorów, wpływowych osób, modeli i modelek, sportowców czy też polityków – ratujmy swoje własne relacje między ludźmi. Wyrządzamy sobie nawzajem krzywdę, ograniczając się do tych metaforycznych klatek, zamiast po prostu być wolnymi ludźmi.

PVRIS – Anywhere But Here / Animal (SHORT FILM), zobacz już teraz!

Nowy album PVRIS jest tuż za rogiem?

Wraz z zaprezentowaniem nam singli Anywhere But Here i Animal w mediach społecznościowych zawrzało, a fani formacji zaczęli dociekać, czy nowa twórczość PVRIS nie zostanie nam zaprezentowana jeszcze w tym roku. Nadal czekamy na czwarty album studyjny, który będzie kontynuacją wydanego w 2020 roku krążka Use Me. O możliwości wydania nowego albumu wokalistka zespołu wypowiedziała się w rozmowie z Rock Sound, potwierdzając, że nowy twór nadchodzi.

Myślę, że została nam już tylko kwestia zrobienia dekoracji. Za jego pomocą eksplorowaliśmy naprawdę wiele pomysłów i znaleźliśmy kilka nowych ścieżek, które na pewno będziemy chcieli wykorzystać w niedalekiej przyszłości. Linia mety jest już dobrze widoczna.

Zespół wyrusza w trasę koncertową

PVRIS na początku 2023 roku rozpoczyna swoją trasę koncertową. Formacja odwiedzi kilka europejskich miast podczas zimowej trasy, która została przeniesiona z okresu wiosennego. Poniżej prezentujemy Wam nadchodzące daty.

STYCZEŃ:
Sunday 22 – Manchester, Manchester Academy
Monday 23 – Glasgow, O2 Academy
Wednesday 25 – Birmingham, O2 Institute
Thursday 26 – London, O2 Academy Brixton
Sunday 29 – Antwerp, Kavka Zappa
Tuesday 31 – Tilburg, 013

LUTY:
Wednesday 1 – Paris, Alhambra
Thursday 2 – Cologne, Gloria Theater
Saturday 4 – Hamburg, Grunspan
Monday 6 – Vienna, Flex
Tuesday 7 – Munich, Technikum
Wednesday 8 – Milan, Magazzini Generali
Friday 10 – Berlin, Gretchen

PVRIS i ich tajemnicza twórczość powracają w nowej odsłonie. Posłuchajcie dwóch singli zatytułowanych Anywhere But Here i Animal. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Mrok […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →