Poznański Sylwester Miejski wstaje z kolan

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

W ostatnich latach fani ambitniejszej muzyki w ostatnim dniu roku nawet nie zbliżali się w okolice Placu Wolności. W tym roku to się może zmienić.

Dyrektorem muzycznym Estrady Poznańskiej, która jest odpowiedzialna za organizacje atrakcji na Starym Rynku i Placu Wolności, został ostatnio Michał Wiraszko z Much. Widać, że przyłożył swoją rękę także do tworzenia obchodów końca roku. Poznański Sylwester zapowiada się bardzo dobrze.

poznański sylwester

Mezo, Kombii, Wilki, Natalia Kukulska – to największe nazwiska pojawiające się do tej pory podczas miejskiego sylwestra. W tym roku w centrum Poznania staną 2 sceny – Futuro i Retro.

Na tej pierwszej nie zabraknie młodych reprezentantów polskiej sceny alternatywnej. The Dumplings, Rosalie. i Klaves powinni rozkręcić imprezę. Do fanów old-schoolu powinny za to trafić propozycje grupy Vox, Zbigniewa Górnego i Edwarda Hulewicza. Na stronie Estrady poznaniacy zdecydują też, jakie utwory znajdą się na setliscie orkiestry Górnego.

Poznański sylwester zaoferuje też prawie 400-metrową strefę Street Food. Powinno być ciepło, bo stanie ona pod namiotem. Pojawią się budki z całego Poznania. Kolejnym bonusem będzie alternatywa dla fajerwerków, czyli gigantyczny mapping na kamienicach wokół placu. Stworzą one ponad 100-metrowy ekran, który przedstawi sztukę na styku animacji, filmu i wideo.

poznański sylwester

Wydaję się, że miasto skręca w dobrym kierunku. W ostatnich latach dużo słyszało się, że Poznań zapomina o kulturze i nie ma wiele do zaoferowania młodym ludziom. Jak widać, jest coraz lepiej.

Sprawdź także:
Poznań Nowa Generacja: Poznańska muzyczna inwazja rośnie w siłę!

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: