Poznańska muzyczna inwazja rośnie w siłę


02 grudnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Cztery koncerty obiecujących lokalnych zespołów, wystawa plakatów, wystawa zdjęć oraz giełda płytowa – Poznań Nowa Generacja to okazja, by jeszcze bardziej wzmocnić lokalną scenę.

Poznańska scena muzyczna w ostatnich latach rośnie w siłę – to w końcu z tego miasta pochodzą lub tu zaczynali tacy artyści jak Rebeka, duet Małe Miasta, czyli Holak i coraz bardziej rozchwytywany producent Jordah, najciekawszy nowy głos polskiego r&b – Rosalie., która właśnie wydała znakomitą EP-kę Enuff, Terrific Sunday, Fismoll, czy nowy nabytek Kayaxu – Swiernalis. A to tylko skromny wyrywek tego, co poznańska scena ma do zaoferowania.

15170910_1131817956937107_4071900698239037339_n

Potrzeba imprezy, które promować będzie poznańskich artystów, musiała więc pojawić się naturalnie. I oto już 10 grudnia w Hali nr 2 MTP odbędzie się wydarzenie Poznań Nowa Generacja, podczas którego odbędą się nie tylko koncerty, ale też wystawa plakatów, okładek plakatów i giełda płytowa. Organizuje je agencja Go Ahead, która dała nam Spring Breaka, więc może nowy minifestiwal szybko rozwinie się w młodszego, stricte poznańskiego brata największego polskiego festiwalu showase’owego?

 

Poznańska inwazja

Koncerty dadzą cztery, znane m.in. ze Spring Break zespoły – Rebeka, Miss Is Sleepy, KVBA i Groberska. Rebeki nikomu przedstawiać chyba już nie trzeba – po Helladzie i Davos to jeden z najbardziej rozpoznawalnych electro-popowych zespołów w kraju.

Miss Is Sleepy to grupa, która z pomocą elektroniki wychodzi w nieco inne kierunki – folku i indie. Całkiem dobrze sami opisują swoje brzmienie – “podróżują po piaszczystych bezdrożach, wijących się rzekach elektrycznych węgorzy, zapomnianych przedmieściach”. Niedawno ukazała się ich debiutancka EP-ka En Route, która wygrała konkurs na najlepszą okładkę organizowany przez poznańską Galerię Miejską Arsenał.

KVBA to z kolei poznańsko-wrocławski projekt duetu złożonego z Zublewicza (Kubę) z Neonów i drugiego z Holaków, czyli Kubę. Tworzą muzykę z pogranicza ambientu, eksperymentalnej elektroniki, house’u i techno.

Groberska jest 21-letnią Dominiką – songwriterką, która występowała już na jednej scenie z Marceliną oraz Skubasem. Do swoich największych inspiracji zalicza Jeffa Buckleya oraz… Jamesa Deana, a we wrześniu premierę miał jej singiel “Pragnąc Słów”.


 

Okładki, zdjęcia, plakaty i płyty

Jeśli wybierzecie się 10 grudnia do Hali nr 2 MTP w Poznaniu, zobaczycie też okładki wyróżnione we wspomnianym już Konkursie 30/30 (http://konkurs3030.pl/) oraz zdjęcia fotografów skupionych wokół galerii Pix.house. Motywem przewodnim wystawy będą zdjęcia koncertowe, zwłaszcza z tegorocznego festiwalu Enea Spring Break.

15259697_1811094429137257_3132779602487216381_o

fot. Pix.House

Wszystko jednak zacznie się od Poznańskiej Giełdy Fonograficznej. To już jej czwarta edycja, a ponieważ wypada przed świętami, do udziału w giełdzie zaproszono jeszcze większe grono wydawców niż zwykle. Jeśli więc chcecie poszerzyć kolekcję płyt, nabyć trochę fonograficznych prezentów lub po prostu powymieniać się płytami – wpadajcie od godziny 10 do 16 – wstęp na tę część jest bezpłatny.

Za udział w całej Poznań Nowej Generacji także nie zapłacicie wiele – bilety kosztują jedynie 29 zł w przedsprzedaży (40 zł w dniu imprezy). Widzimy się więc w Hali Nr 2 MTP w Poznaniu!

Cztery koncerty obiecujących lokalnych zespołów, wystawa plakatów, wystawa zdjęć oraz giełda płytowa – Poznań Nowa Generacja to okazja, by jeszcze bardziej wzmocnić lokalną scenę. Poznańska scena muzyczna w ostatnich latach rośnie w siłę – to w końcu z tego miasta pochodzą lub tu zaczynali tacy artyści jak Rebeka, duet Małe Miasta, czyli Holak i coraz […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →