kadr z teledysku

Popowy singiel HolakaDecyzje” to zapowiedź nowej EP-ki


14 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Nadchodzi EMO Ep-ka Holaka. Poznaliśmy pierwszy singiel Decyzje z nowego wydawnictwa razem z nostalgicznym teledyskiem, nagrywanym w Wielkiej Brytanii.

Holak – Decyzje

Mateusz Holak powraca z nowym, popowym singlem. Decyzje, która jest zapowiedzią EMO EP-ki, zaprezentował razem z teledyskiem.

Singiel Decyzje to pierwsza odsłona EMO Ep-ki. Tytuł krążka doskonale oddaje jego nastrój. To studium rozstania i utraty miłości, ale dokonane na warunkach i w charakterze Holaka, mistrza nieoczywistych i szczerych wersów. Równie przewrotna jest warstwa muzyczna, będąca swobodnym balansowaniem na granicy gatunków. Najlepszych tradycji gitarowego grania, z elementami popu i rapowego sznytu.

zapowiedział Holak w opisie singla.

Klip do nowego utworu Holaka, zrealizowany przez muzyka z Maćkiem Buszmanem, utrzymany jest w klimacie amatorskich nagrań kamerą z przełomu lat 90. i dwutysięcznych z efektem rybiego oka. Przewijają się przez niego zdjęcia nagrywane w Londynie, w których pojawia się artysta razem z Julią Wierzbowską.

Ostatnie projekty

Pod koniec ostatniego roku Jordah i Holak, czyli duet Małe Miasta, powrócili z nowym albumem. Pierwszy od kilku lat wspólny projekt muzyków obracał się wokół tytułowego Wesela. O tym, dlaczego postanowili opowiedzieć o polskich imprezach, stereotypach i skojarzeniach spotkania rodzinnego, opowiedzieli w naszym grudniowym wywiadzie. „Z płyty na płytę mocno się zmieniamy” – zaznaczył w nim Holak. Przeczytajcie całość tutaj.

mała miasta wesele wywiad
Małe Miasta, fot. Krzysztof Szlęzak

Muzyk niedawno wyprodukował i wyreżyserował teledysk do singla polonez dla początkujących grupy Afro Kolektyw, który był jednym z naszych ulubionych singli stycznia. Holak odpowiada również za okładkę płyty ostatnie słowo, która będzie miała premierę już 24 lutego.

Wesele było jego ostatnim dużym projektem muzycznym. Czekamy, na EP-kę, którą zapowiadają Decyzje – ukaże się w marcu.

Nadchodzi EMO Ep-ka Holaka. Poznaliśmy pierwszy singiel Decyzje z nowego wydawnictwa razem z nostalgicznym teledyskiem, nagrywanym w Wielkiej Brytanii. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Holak – […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →