fot. Netflix

Powstała kolejna fanowska petycja o zwolnienie scenarzystów serialu „Wiedźmin”


02 listopada 2022

Podziel się newsem:

Odejście Henry’ego Cavilla z obsady serialu Wiedźmin wywołało ogromne poruszenie wśród widzów. Fani utworzyli petycję mającą na celu zatrzymanie aktora i zwolnienie scenarzystów.

Nowy Wiedźmin

Henry Cavill niespodziewanie ogłosił swoje odejście z serialu Wiedźmin. Odgrywający Geralta z Rivii brytyjski aktor nie tak dawno poinformował, że oficjalnie wraca do roli Supermana. W sieci oczywiście pojawiła się masa spekulacji o prawdziwych powodach odejścia Brytyjczyka, a fani szybko połączyli to z niedawną wypowiedzią jednego z byłych scenarzystów serialu. Według Beau DeMayo jego dawni koledzy odpowiadający za skrypt nie byli zbytnio fanami ani gier CD Projekt RED, ani prozy Andrzeja Sapkowskiego. DeMayo twierdził również, że niektórzy z nich drwili z materiału źródłowego.

Henry Cavill jest także osobą, która często podkreślała swoje przywiązanie do książek i gier CDPR. Oficjalnych powodów odejścia oczywiście nie znamy. Jak jednak podaje serwis Deadline, powołując się na anonimowe źródła, mocnym powodem odejścia aktora był bardzo napięty grafik zdjęć, który wymagał wielu podróży za ocean. Prawdy zapewne na razie nie poznamy. Henry Cavill wcieli się w Geralta po raz ostatni w nadchodzącym, trzecim sezonie Wiedźmina. Później zastąpi go australijski aktor Liam Hemsworth.

Fani Wiedźmina próbują działać

Decyzja jest już podjęta, wszystko przyklepane, ale fanom najwyraźniej to nie wystarcza. Powstała internetowa petycja o zatrzymanie Cavilla i zwolnienie scenarzystów. Autorzy petycji obwiniają twórców serialu za odejście aktora.

Henry nie odchodzi z Wiedźmina przez Supermana. Twórcy po raz kolejny podjęli złą decyzję, by nie dawać fanom tego, czego chcą. Wiedźmin jest tak popularnym serialem ze względu na uwielbienie, jakim fani darzą książki i gry, które były i są wyśmiewane przez scenarzystów. Henry Cavill jest jednym z tych fanów. Zna on świat Sapkowskiego na wylot i chciał wiernie go odtworzyć. Dlatego Netflix chce go zastąpić

– czytamy w petycji.

Petycja zapewne nic nie zmieni, ale jeśli ktoś ma ochotę ją podpisać lub po prostu lepiej się z nią zapoznać, można to zrobić tutaj.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy fani próbują brać sprawy w swoje ręce. Blisko rok temu, po premierze drugiego sezonu Wiedźmina, powstała petycja o usunięcie Lauren Hissrich ze stanowiska showrunnerki produkcji.

Odejście Henry’ego Cavilla z obsady serialu Wiedźmin wywołało ogromne poruszenie wśród widzów. Fani utworzyli petycję mającą na celu zatrzymanie aktora i zwolnienie scenarzystów. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →