fot. Netflix

Henry Cavill nie będzie już Geraltem z Rivii. W 4. sezonie „Wiedźmina” zastąpi go Liam Hemsworth


29 października 2022

Podziel się newsem:

Możliwe, że zmiana głównego aktora w serialu Netfliksa ma związek z powrotem Henry’ego Cavilla do roli Supermana w DC Universe.

Dobra i zła wiadomość

Widzowie wciąż czekają na trzeci sezon serialu opartego na prozie Andrzeja Sapkowskiego. Zgodnie z ostatnimi informacjami ma się on pojawić dopiero latem 2023 roku. Wiadomo też już co z sezonem czwartym Wiedźmina – dobra wiadomość jest taka, że będzie. Zła, że kto inny zagra głównego bohatera. Może wydawać się to szokujące, ale od początku mocno poświęcony projektowi Henry Cavill odchodzi ze świata strzyg, potworów i upiorów. Właśnie pojawiło się oficjalne oświadczenie aktora:

Moja podróż jako Geralta z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami. Niestety – odłożę mój medalion i mecze na czas sezonu 4. Płaszcz Białego Wilka przejmie po mnie fantastyczny Pan Liam Hemsworth. Jak w przypadku największych postaci literackich, podaję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego na wcielaniu się w Geralta. Jestem też podekscytowany, że będę mógł zobaczyć podejście Liama do tego najbardziej fascynującego i pełnego niuansów człowieka.

– napisał Liam Hemsworth.

Wysoko zawieszona poprzeczka

Jak na przekazanie wiedźmińskiej pochodni zareagował Liam Hemsworth? Jak można było się domyślić, jest zachwycony, że będzie mógł zagrać Geralta:

Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że wręcza mi wodze i pozwala wziąć do ręki mecze Białego Wilka w następnym rozdziale swojej przygody. Henry, jestem twoim fanem od lat i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej uwielbianej postaci. Może i poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale jestem naprawdę podekscytowany, że wkroczę do świata Wiedźmina

– napisał Liam Hemsworth.

Superman wraca

Odejście Cavilla ma zapewne związek z jego powrotem do roli Supermana, w którego wcielał się wcześniej w Człowieku ze stali (2013), Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (2016), Lidze Sprawiedliwości (2017) i filmie Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (2021). Informacja, że ponownie zobaczymy Cavilla jako Clarka Kenta została przemycona w napisach końcowych innego filmu z uniwersum DC, który miał niedawno premierę: Black Adam. Warto wspomnieć, że oprócz Wiedźmina Cavill gra także w innym serialu Netfliksa, Enola Holmes, gdzie wciela się w samego Sherlocka Holmesa.

Liam Hemsworth – najważniejsze role

Liam Hemsworth znany jest przede wszystkim z roli w serii Igrzyska śmierci. Australijczyka można też kojarzyć z filmami Niezniszczalni 2 (2012), Pojedynek (2016), Killerman (2019) czy Arkansas (2020). Jest młodszym bratem Luke’a i Chrisa Hemsworthów, także aktorów.

Możliwe, że zmiana głównego aktora w serialu Netfliksa ma związek z powrotem Henry’ego Cavilla do roli Supermana w DC Universe. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →